Co lepsze, krem z kwasem hialuronowym, czy sam kwas jako wypełniacz?

Kwas hialuronowy to naturalny składnik każdego żywego organizmu. Kwas hialuronowy jest karbohydratem czyli składa się  z atomów: węgla, wodoru i tlenu i jest głównym składnikiem macierzy międzykomórkowej skóry właściwej człowieka. Co jednak robić, gdy jego pokłady z wiekiem maleją?

Obecnie malejące zapasy kwasu hialuronowego w skórze coraz częściej uzupełnia się poprzez odpowiednie zaaplikowanie produktów z kwasem hialuronowym. Można ten zabieg wykonać poprzez jednorazowe wypełnienie skóry (wstrzyknięcie), jak również regularne stosowanie kremów zawierających kwas hialuronowy. Co jest lepsze?

Właściwości kwasu hialuronowego 

W strukturach skóry ludzkiej kwas hialuronowy zabiera aż połowę miejsca, a do głównych jego zadań należy wiązanie cząsteczek wody, a w efekcie prawidłowe nawilżenie skóry. Zatrzymane cząsteczki wody w skórze powodują jej większą sprężystość, gładkość i elastyczność, a także wzmacniają jej struktury, wspomagając proces pozbywania się ze skóry toksyn i zwiększając jej odporność na warunki zewnętrzne.

Jak działa krem z kwasem hialuronowym?

Z upływem czasu ilość kwasu hialuronowego maleje, a skóra staje się bardziej wiotka, mniej elastyczna, bardziej szorstka i przede wszystkim pokryta licznymi zmarszczkami. Jest to efekt braku kwasu hialuronowego, który z coraz mniejszą siłą wiąże cząsteczki wody. W ostatnich latach prawdziwym hitem sklepów z kosmetykami stały się kremy zawierające w swym składzie niezastąpiony kwas hialuronowy.

Zadaniem kosmetyków jest dostarczenie do warstwy skóry brakującej części naturalnego kwasu. Kremy są polecane szczególnie osobom po ukończeniu 40 roku życia, bowiem właśnie w tym wieku skóra pozbyła się już prawie połowy naturalnych pokładów kwasu hialuronowego. Efektem działania kremów z kwasem jest uzyskanie dużo gładszego i delikatniejszego naskórka oraz uzyskania efektu zdecydowanie młodszej skóry.

Jest to jednak efekt bardzo powierzchowny, bowiem kwas hialuronowy zawarty w kremie lub innych kosmetykach nie ma możliwości wnikać w głąb skóry, stąd jego efekty są bardziej powierzchowne.

Wypełnienie kwasem hialuronowym

W przeciwieństwie do kosmetyków z zawartością kwasu hialuronowego, które działają tylko powierzchniowo, wstrzyknięcie preparatu bezpośrednio w głąb skóry jest zdecydowanie bardziej skuteczne, a efekt jest długotrwały. Z uwagi na jego naturalność, zabieg ten można przeprowadzić bez uprzedniego wykonywania testów alergicznych. 

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym powoduje niemalże natychmiastowe poprawienie jej wyglądu. Kwas hialuronowy fizycznie zmienia strukturę komórek. Cząsteczki wstrzykniętego preparatu zachowują się jak elementy budulcowe naturalnych tkanek. W szybkim tempie ujędrniają i nawilżają skórę, powodują wzrost jej elastyczności, skutecznie wypełniają zmarszczki, zmniejszają szorstkość, zwalczają wolne rodniki, zmniejszają podrażnienie naskórka, osłaniają warstwę rogową naskórka przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz a także dodają skórze naturalnego koloru i blasku.

facebook instagram youtube
open

Ważne informacje dla pacjentów kliniki w związku z pandemią COVID-19! Więcej >>