Wyszczuplanie twarzy bez skalpela

Wyszczuplanie twarzy – na zdjęciu jedna z pacjentek profesora Wojciecha Maruszy.

Wyszczuplanie twarzy, to jedno z najczęstszych wyzwań, z którym mierzy się medycyna estetyczna. Czy możliwe jest bezinwazyjne zmienienie proporcji i rysów twarzy bez skalpela i chirurgii plastycznej? Tak! Efekty zabiegów wyszczuplania twarzy w Klinice Marusza w Warszawie, mówią same za siebie! 

Z biegiem czasu i w miarę postępowania procesów starzenia, nasza twarz traci wyraźny owal, tkanka tłuszczowa przemieszcza się w dół, a policzki zdają się być zapadnięte. W efekcie tych zmian nasza twarz zaczyna wyglądać ciężko – nawet jeśli nie mamy problemu z nadmiarem tkanki tłuszczowej.

Zobacz też: Osocze bogatopłytkowe – wampirzy lifting

Z problemem tym zmagają się także osoby młode, które natura wyposażyła w twarz okrągłą o mało wyraźnych rysach. Czy w takim wypadku twarz można wyszczuplić i wysmuklić?

Wyszczuplanie twarzy – medycyna estetyczna, zabiegi

Wyszczuplenie twarzy bez skalpela, jest jak najbardziej możliwe i zwykle przebiega kilku etapowo. Pierwszym etapem jest konsultacja lekarska i omówienie planu leczenia. W przypadku wyszczuplania twarzy najczęściej wykonywane zabiegi to wolumetria, także z zastosowaniem nici, podanie preparatów z kwasem hialuronowym, lipoliza, mezoterapia.

Metamorfoza naszej pacjentki

Before Image After Image
Na zdjęciu: Pacjentka lat 26. Wykonano następujące zabiegi: wolumetria twarzy, podano kwas hialuronowy w policzki, brodę, oraz oczodoły aby zlikwidować cienie pod oczami. Został podany botoks w mięsień żwacz dzięki czemu dół twarzy znacznie się wyszczuplił, a owal twarzy stal się lekki. Wyrównano asymetrię czoła podając kwas hialuronowy z lewej strony czoła. Cała twarz przestała wyglądać ciężko. Owal twarzy przestał być kwadratowy, a stał się pociągły i szczupły. Zdjęcie po wykonano 2 miesiące po zabiegu. Więcej metamorfoz naszych pacjentów tutaj.

O tym jakie zabiegi będą potrzebna u Ciebie, najlepiej porozmawiać z lekarzem, objaśni on również jaki efekt finalny zostanie uzyskany i jak twarz będzie wyglądała po zabiegu.

Wyszczuplanie twarzy. Postępowanie po zabiegu – jak długo trzeba czekać na efekty?

Postępowanie po zabiegu i widoczność efektów omówisz z lekarzem –  co jednak najistotniejsze, w przeciwieństwie do zabiegów chirurgicznych, tu efekty są bardzo szybkie, często natychmiastowe, a rekonwalescencja po zabiegu ogranicza się do kilku godzin – maksymalnie 2-3 dni. Nie musisz więc rezygnować na ten czas z pracy.

Zobacz też: Bruksizm, zgrzytanie zębami – przyczyny, leczenie

Warto także podkreślić, że zabiegi są w większości całkowicie bezbolesne i wymagają wyłącznie miejscowego znieczulenia za pomocą maści znieczulającej. Wyszczuplanie twarzy przy pomocy medycyny estetycznej to oprócz znakomitych efektów, także duże bezpieczeństwo i brak przeciwskazań dla większości pacjentów.

Absolutnie piękne, wyjątkowe, klimatyczne miejsce, które pozwala idealnie zrelaksować się i zadbać o siebie pod okiem profesjonalistów. Profesor Wojciech Marusza ma bardzo profesjonalne podejście do pacjenta, od samego wejścia do gabinetu człowiek czuję się bardzo komfortowo i miło. Szczegółowo i dokładnie omawiany jest wykonywany zabieg, co dla mnie jest bardzo ważne. Efekty pracy Pana Profesora są genialne, jestem bardzo zadowolona z zabiegu. Ogromnie polecam Pana Profesora i tę klinikę.

Zobacz galerię naszych metamorfoz i dołącz do grona zadowolonych pacjentów!

Jesteś zainteresowana wykonaniem zabiegów wyszczuplających twarz? Skontaktuj się z nami i umów się na konsultację w komfortowej klinice! Klinika Marusza, ul. Jana Kazimierza 11 B, tel. 602 573 788.

facebook instagram youtube
open

Ważne informacje dla pacjentów kliniki w związku z pandemią COVID-19! Więcej >>