szkolenia

Certyfikowane szkolenia dla lekarzy

Szkolenie zawodowe. Uczestnicy otrzymują certyfikaty w języku polskim i angielskim ważne w całej Unii Europejskiej. Za udział w kursie otrzymuje się 32 punkty edukacyjne.

Szkolenie w zakresie Medycyny Estetycznej – Akademia Rzeźbienia Twarzy to projekt szkoleniowy dr hab. n. med. Wojciecha Maruszy, powstały by połączyć wiedzę medyczną ze sztuką. Na szkoleniach pokazujemy lekarzom jak znaleźć ich własną definicję piękna. Pomagamy w wydobyciu proporcji, umiaru i harmonii u dostępnych modelek tak, aby późniejsza praca w gabinecie tworzyła naturalnie piękne twarze. Dlatego szczególny nacisk kładziemy na planowanie zabiegu tak, aby jego efekty uwypukliły walory estetyczne twarzy jako całości. Na szkoleniach zwracamy uwagę na praktyczną część, gdzie lekarz sam podaje preparaty i podgląda prace doświadczonego lekarza. Warsztaty mają głównie charakter bezpośredniej pracy z pacjentem a celem jest perfekcyjne wykonanie zabiegu.

Nowość! Weź udział w szkoleniu jako Obserwator!

Tylko dla Lekarzy, którzy ukończyli cały kurs Akademii Rzeźbienia Twarzy. Poznaj najnowsze triki w medycynie estetycznej. Świat się zmienia. Medycyna estetyczna też nie stoi w miejscu.

Bądź na bieżąco!

Koszt udziału jako obserwator w jednym cyklu to 1500 zł brutto (obserwatorem może być osoba, która ukończyła całe szkolenie w Akademii Rzeźbienia Twarzy). Obserwatorowi nie przysługują żadne preparaty w ramach opłaty za kurs. Wpłacenie pieniędzy na podane na stronie konto z podaniem terminów szkoleń, po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej lub mailowej z podaniem numeru prawa wykonywania zawodu, jest jednoznaczne z przyjęciem na podany w przelewie cykl. Rezerwacja telefoniczna lub mailowa utrzymywana jest do 3 dni. Zmiana terminu szkolenia może nastąpić drogą mailową najpóźniej na 3 dni przed terminem szkolenia i podlega opłacie manipulacyjnej w wysokości 250 zł. O kolejności przyjęcia na szkolenie decyduje termin zgłoszenia mailowego i wpłata kwoty na konto!

TEMATY SZKOLEŃ

CYKL I

Jedno spotkanie składa się z dwóch części o następującej tematyce:

TEMAT PIERWSZY:

Kwas Hialuronowy i Toksyna Botulinowa  – rzeźbienie twarzy przy ich pomocy. Omówienie właściwości różnych kwasów hialuronowych. Jakie kwasy hialuronowe w jakich miejscach. Toksyna Botulinowa, omówienie dawek toksyny w zależności od miejsca na twarzy, szyi i pod pachami. Hyaluronidasa jak i w jakich dawkach stosować ją na twarzy. Postępowanie w zatorze naczyniowym spowodowanym kwasem hialuronowym. Planowanie zabiegu, nauka oceny twarzy pod kątem wykonania zabiegu. Omówienie miejsc na twarzy w których można stosować kaniule. Miejsca niebezpieczne – jak uniknąć powikłań.  Podstawy wykonywania zdjęć portretowych. Wykonywanie zabiegów u modeli w obrębie całej twarzy.

TEMAT DRUGI:

Policzki – sposoby modelowania policzków przy pomocy kwasu hialuronowego toksyny botulinowej i fosfatydylocholiny. Likwidowanie doliny łez. Jakie policzki pasują do jakiej twarzy. Nauka stosowania kaniuli do odcięcia policzka. Jak rysować przy pomocy kaniuli linie na twarzy. Miejsca w których powinniśmy takie linie stworzyć. Wykonywanie zabiegów u modeli. Zabiegi u chętnych lekarzy wykonywane przez dr hab. n. med. Wojciecha Maruszę.

CYKL II

Jedno spotkanie składa się z dwóch części o następującej tematyce:

TEMAT PIERWSZY:

Broda – odmłodzenie tego rejonu przy pomocy kwasu hialuronowego, toksyny botulinowej, mezoterapii i fosfatydylocholiny. Sposoby likwidowania „chomików” oraz marionetek. Nauka tworzenia linii żuchwy przy pomocy kaniuli. Jak stworzyć idealny kąt żuchwy. Przedłużanie brody przy pomocy kwasu hialuronowego. Wykonywanie zabiegów u modeli.

TEMAT DRUGI:

Toksyna Botulinowa – zastosowanie w obrębie twarzy, szyi oraz leczenie nadpotliwości. Planowanie zabiegu. Jak sobie radzić z powikłaniami. Preparaty fosfatydylocholiny – jak stosować, zagrożenia; Mezoterapia kwasem hialuronowym na całym ciele – jak stosować; Mezoterapia pod oczy – nauka podawania w obrębie oczodołu. Wykonywanie zabiegów u modeli. Zabiegi u chętnych lekarzy wykonywane przez dr hab. n. med. Wojciecha Maruszę.

CYKL III

Jedno spotkanie składa się z dwóch części o następującej tematyce:

TEMAT PIERWSZY:

Oczodół – likwidowanie cieni wokół oczu oraz modelowanie okolicy oczodołu przy użyciu kwasu hialuronowego i mezoterapii. Nauka likwidowania nawisu skórnego nad powieką górną. Modelowanie okolicy skroniowej i czoła. Kaniula w obrębie oczodołu. Zagrożenia związane z bliskością otworu podoczodołowego. Jak uniknąć powikłań. Omówienie odpływu chłonki z okolicy oczodołu. Wykonywanie zabiegów u modeli.

TEMAT DRUGI:

Usta – jak dopasować kształt ust do twarzy. Różne sposoby podawania kwasu hialuronowego w celu modelowania ust. Jak uniknąć błędów. Czy kaniula w tym rejonie to błąd? Zabiegi modelowania ust u modeli. Zabiegi u chętnych lekarzy wykonywane przez dr hab. n. med. Wojciecha Maruszę.

Zmarszczki palacza – jak je zlikwidować.

Nos – jak dopasować kształt nosa do twarzy. Sposoby podawania kwasu hialuronowego i toksyny botulinowej w celu modelowania nosa. Jak uniknąć błędów. Czy kaniula w tym rejonie to błąd? Zabiegi modelowania nosa u modeli. Zabiegi u chętnych lekarzy wykonywane przez dr hab. n. med. Wojciecha Maruszę.

Jedno spotkanie składa się z dwóch części.

W szkoleniu bierze udział do CZTERECH lekarzy i max 2 obserwatorów.

Jeden cykl składa się z dwóch części i trwa od 10 do 12 godzin. 

W trakcie cyklu zabiegi wykonywane są na około 12 do 20 pacjentów. Na każdy cykl w ramach ceny szkolenia na lekarza przypadają: 2 strzykawki kwasu hialuronowego a w przypadku cyklu drugiego dodatkowo 25j Toksyny Botulinowej oraz preparat Lipodren/Fosfatydylocholina/ 5 ml do samodzielnego podania przez szkolącego się lekarza.

Ponadto każdy cykl można rozszerzyć o indywidualne szkolenie w zakresie wykładanego tematu. W ramach takiego szkolenia można podać modelom samodzielnie pod okiem trenera dodatkowe preparaty: kwas hialuronowy, toksynę botulinową, Lipodren /Fosfatydylocholina/, Restylane Vital.

Na szkolenie należy przyprowadzić własną modelkę/modela.

W wyjątkowych przypadkach organizator zapewnia modela. Na jedno szkolenie można przyprowadzić do 6 modelek, należy to jednak uzgodnić telefonicznie przed cyklem. Modelem nie może być lekarz uczestniczący w szkoleniu. Przed każdym cyklem należy uzgodnić godziny przyjścia modeli.

Chcesz otrzymać 32 punkty edukacyjne?

Zapisz się na trzy cykle szkoleń Akademii Rzeźbienia Twarzy. Kurs został uznany przez Prezydium Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie jako szkolenie zawodowe dla lekarzy i lekarzy dentystów.

Zapisz się na szkolenie!

NOWE Terminy Szkoleń

Cykl I
13.04.2019 – brak wolnych miejsc
21.09.2019 – brak wolnych miejsc
04.2020

Cykl II
18.05.2019 – brak wolnych miejsc
26.10.2019 – brak wolnych miejsc
05.2020

Cykl III
08.06.2019 – brak wolnych miejsc
16.11.2019 – brak wolnych miejsc
06.2020

Opłaty

Cena szkolenia składającego się z trzech cykli kosztuje 8100 zł brutto (istnieje możliwość opłacenia całego kursu jako szkolenia zawodowego przez urząd pracy w gminie, w której mieszka kandydat – załatwia sam uczestnik). Wpłacenie pieniędzy na podane na stronie konto z podaniem terminów szkoleń, po wcześniejszej rezerwacji telefonicznej lub mailowej z podaniem numeru prawa wykonywania zawodu, jest jednoznaczne z przyjęciem na podany w przelewie cykl. Nie ma możliwości udziału tylko w jednym cyklu.

Kurs jako szkolenie zawodowe jest zwolniony z VAT, cena netto jest zatem ceną brutto.

Rezerwacja telefoniczna lub mailowa utrzymywana jest do 3 dni. Zmiana terminu szkolenia może nastąpić drogą mailową najpóźniej na 3 dni przed terminem szkolenia i podlega opłacie manipulacyjnej w wysokości 250 zł. O kolejności przyjęcia na szkolenie decyduje termin zgłoszenia mailowego i wpłata kwoty na konto.

Klinika Marusza Akademia Rzeźbienia Twarzy
Katarzyna Marusza

ul. Jana Kazimierza 11B
01-248 Warszawa
Nr rachunku: 85 1140 2004 0000 3902 7670 0398 

W sprawach szczegółowych informacji, rejestracji i wpłat prosimy o kontakt
pod numerem tel. 601 357 939 lub adres e-mail: drmarusza@drmarusza.pl.

Szczegółowy program kursu | Regulamin kursu

facebook instagram youtube