Medycyna estetyczna Warszawa kwas hialuronowy

Wolumetria – wypełnianie i modelowanie twarzy

Twoje policzki zapadają się? Twarz traci ładny owal, a rysy stają się wyostrzone lub rozmyte? Miejscowe wypełnienie twarzy kwasem hialuronowym czyli zabieg wolumetrii, to idealna metoda na wypełnienie i wymodelowanie twarzy. 

Z biegiem czasu, ale także na skutek zmian związanych z wagą ciała, przebytymi chorobami, wahaniami hormonalnymi czy zwykłym procesem utraty jędrności i świeżości, nasza twarz traci ładny, zdrowy owal i poddaje się procesom grawitacji. Profil zaczyna być pociągły, policzki zaczynają opadać, lub sprawiać wrażenie wklęśniętych, a twarz wygląda na zwyczajnie zmęczoną.

Zobacz też: Osocze bogatopłytkowe – wampirzy lifting

Wolumetria, czyli wypełnianie i modelowanie twarzy kwasem hialuronowym, to zabieg, który bez żadnej ingerencji chirurgicznej, w kilkanaście do kilkudziesięciu minut, jest w stanie dosłownie cofnąć dla nas czas o wiele lat. Nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji, ani nie jest bolesny!

Wskazania do zabiegu wolumetrii

Wskazaniem do zabiegu wolumetrii są:

 • utrata wyraźnego owalu twarzy
 • miejscowe ubytki tkanki tłuszczowej
 • opadające lub wklęsłe policzki
 • wyrazista „dolina łez” – czyli zapadające się i pozbawione podściółki tłuszczowej okolice oczu
 • bruzdy, zmarszczki, zmęczony, opadający owal twarzy
 • u pacjentów bardzo szczupłych, zbyt wyraźne rysy twarzy, ostrość profilu, nadmierne wyeksponowanie elementów twarzy (podbródka, nosa itp.)

Jak przebiega zabieg wolumetrii?

Przed rozpoczęciem zabiegu, lekarz oceni stan twarzy i oceni potrzeby w zakresie wypełnienia i wolumetrii. Naszą podstawową zasadą jest wydobywanie naturalnego piękna, dlatego każdorazowo stawiamy na naturalny, zbalansowany efekt i do niego dążymy. Po wstępnej konsultacji, dr Marusza znieczuli twarz kremem znieczulającym i przejdzie do właściwego zabiegu. Skórę wypełnia się najwyższej jakości kwasem hialuronowym – zwróćcie Państwo na to uwagę, ponieważ tylko najlepszej jakości preparaty gwarantują długotrwałość i perfekcyjny efekt zabiegu! Natychmiast po iniekcji skóra zostaje wypełniona, staje się wypoczęta, nawodniona i sprężysta. Zabieg wolumetrii przywraca jej prawidłową objętość, nawilżenie i gładkość.

Zobacz też: Bruksizm, zgrzytanie zębami – przyczyny, leczenie

Nasze pacjentki potwierdzają, że zabieg działa jak cofnięcie zegara o kilka lat do tyłu, i to w parę chwil! Po wykonaniu zabiegu w głębi skóry rozpoczynają się intensywne procesy regeneracyjne, których efektem jest zdrowy, młody wygląd twarzy przez wiele kolejnych miesięcy – mówi dr Wojciech Marusza.

Najwyższej jakości kwas hialuronowy, czyli jak długo utrzymuje się efekt wolumetrii?

Dobrze przeprowadzony zabieg, z użyciem najlepszej jakości kwasu hialuronowego daje długotrwały efekt, utrzymujący się nawet do półtora roku po przeprowadzonym zabiegu. Standardowo zalecamy aby zabieg wolumetrii przeprowadzać około raz w roku.

Kiedy wykonać zabieg wolumetrii?

Idealnym momentem na wykonanie zabiegu jest wiosna, kiedy twarz po zimie bywa przesuszona, zmęczona i szara. Idealna będzie także jesień i zima, kiedy mamy problem ze zdrowym, wypoczętym wyglądem. Zabieg można jednak wykonać o każdej porze roku. Należy jednak pamiętać, aby przed i po zabiegu, nie narażać twarzy na działanie ekstremalnych temperatur. Nie wolno korzystać z sauny, solarium i opalać się.

Rekonwalescencja po zabiegu wolumetrii

Zabieg wolumetrii jest niezwykle bezpieczny i nie wymaga żadnej długotrwałej rekonwalescencji. Po zabiegu może utrzymywać się delikatne zaczerwienie i minimalny obrzęk. Ustępuje on do 3 dni po wykonaniu wolumetrii i bez trudu można go zamaskować makijażem.

Przeciwwskazania do zabiegu wolumetrii

Wolumetrię można wykonać praktycznie u każdego pacjenta, przeciwskazaniami do wykonania zabiegu są jedynie:

 • okres ciąży i karmienia
 • miesiączka (lepiej wykonać zabieg w innym terminie)
 • zażywanie aspiryny lub leków przeciwzapalnych,
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy, lidokainę lub inne środki miejscowo znieczulające (występuje niezwykle rzadko)
 • choroba nowotworowa,
 • problemy skórne w miejscu stosowania nakłuć – np. trądzik
 • epilepsja

Wolumetria efekty przed i po

Aby zobaczyć efekty zabiegu wolumetrii, obejrzyj naszą galerię metamorfoz pacjentów.

Medycyna estetyczna Warszawa kwas hialuronowy, wolumetria – cena zabiegu

Cena zabiegu wolumetrii kwas hialuronowy Warszawa zależy od wielu czynników, dlatego zapraszamy do zapoznania się z cennikiem i do umówienia się na wizytę w czasie której ustalimy dokładny plan leczenia i jego koszty.