Wolumetria – wypełnianie i modelowanie twarzy

Twoje policzki straciły dotychczasową jędrność i kształt? Twarz straciła owal, pojawiła się obwisła skóra, a rysy stały się wyostrzone lub rozmyte? Zabieg wolumetrii czyli wypełnienie twarzy kwasem hialuronowym, to skuteczna i rewelacyjna metoda na wymodelowanie twarzy i przywrócenie jej młodego wyglądu.

Z dnia na dzień, ale również w rezultacie zmian związanych z utratą lub przybraniem na wadze, wahaniami hormonalnymi, przebytymi chorobami,  czy zwykłym procesem zmniejszenia jędrności i turgoru skóry, nasza twarz traci młody, tryskający zdrowiem owal i poddaje się procesom starzenia. Profil zaczyna być pociągły, policzki zaczynają opadać, lub sprawiać wrażenie zapadniętych, a twarz wygląda na zestresowaną, przemęczoną i starą.

Zobacz też: Osocze bogatopłytkowe – wampirzy lifting

Wolumetria, czyli wypełnianie i modelowanie twarzy kwasem hialuronowym, to zabieg, który obejdzie się bez zaangażowania pracy chirurga. Medycyna estetyczna Warszawa kwas hialuronowy w bardzo szybki i nieinwazyjny sposób, jest w stanie cofnąć czas o wiele lat i przywrócić młody wygląd. Wolumetria twarzy to procedura estetyczna, która nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji, a próg bólu podczas zabiegu jest niski!

Wskazania do zabiegu wolumetrii

Wskazaniem do zabiegu wolumetrii są:

 • utrata wyraźnego owalu twarzy, opadający owal
 • miejscowy deficyt tkanki tłuszczowej
 • wklęsłe lub opadające policzki
 • mocno zaznaczona „dolina łez” – czyli wklęsła i pozbawiona poduszeczek tłuszczowych okolica oczu
 • zmarszczki, fałdy oraz zmęczony, opadający owal twarzy
 • u pacjentów bardzo szczupłych, zbyt wyraźne rysy twarzy, ostre rysy twarzy, nadmierne podkreślenie elementów twarzy (zbyt duży podbródek, zbyt duży nos itp.)

Jak przebiega zabieg wolumetrii?

Przed rozpoczęciem zabiegu, lekarz oceni stan twarzy i oceni potrzeby w zakresie wypełnienia i wolumetrii. Naszą podstawową zasadą jest wydobywanie naturalnego piękna, dlatego każdorazowo stawiamy na naturalny, zbalansowany efekt i do niego dążymy. Po wstępnej konsultacji, dr Marusza znieczuli twarz kremem znieczulającym i przejdzie do właściwego zabiegu. Skórę wypełnia się najwyższej jakości kwasem hialuronowym – zwróćcie Państwo na to uwagę, ponieważ tylko najlepszej jakości preparaty gwarantują długotrwałość i perfekcyjny efekt zabiegu! Natychmiast po iniekcji skóra zostaje wypełniona, staje się wypoczęta, nawodniona i sprężysta. Zabieg wolumetrii przywraca jej prawidłową objętość, nawilżenie i gładkość.

Zobacz też: Bruksizm, zgrzytanie zębami – przyczyny, leczenie

Nasze pacjentki potwierdzają, że zabieg działa jak cofnięcie zegara o kilka lat do tyłu, i to w parę chwil! Po wykonaniu zabiegu w głębi skóry rozpoczynają się intensywne procesy regeneracyjne, których efektem jest zdrowy, młody wygląd twarzy przez wiele kolejnych miesięcy – mówi dr Wojciech Marusza.

Najwyższej jakości kwas hialuronowy, czyli jak długo utrzymuje się efekt wolumetrii?

Dobrze przeprowadzony zabieg, z użyciem najlepszej jakości kwasu hialuronowego daje długotrwały efekt, utrzymujący się nawet do półtora roku po przeprowadzonym zabiegu. Standardowo zalecamy aby zabieg wolumetrii przeprowadzać około raz w roku.

Kiedy wykonać zabieg wolumetrii?

Idealnym momentem na wykonanie zabiegu jest wiosna, kiedy twarz po zimie bywa przesuszona, zmęczona i szara. Idealna będzie także jesień i zima, kiedy mamy problem ze zdrowym, wypoczętym wyglądem. Zabieg można jednak wykonać o każdej porze roku. Należy jednak pamiętać, aby przed i po zabiegu, nie narażać twarzy na działanie ekstremalnych temperatur. Nie wolno korzystać z sauny, solarium i opalać się.

Rekonwalescencja po zabiegu wolumetrii

Zabieg wolumetrii jest niezwykle bezpieczny i nie wymaga żadnej długotrwałej rekonwalescencji. Po zabiegu może utrzymywać się delikatne zaczerwienie i minimalny obrzęk. Ustępuje on do 3 dni po wykonaniu wolumetrii i bez trudu można go zamaskować makijażem.

Przeciwwskazania do zabiegu wolumetrii

Wolumetrię można wykonać praktycznie u każdego pacjenta, przeciwskazaniami do wykonania zabiegu są jedynie:

 • okres ciąży i karmienia
 • miesiączka (lepiej wykonać zabieg w innym terminie)
 • zażywanie aspiryny lub leków przeciwzapalnych,
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy, lidokainę lub inne środki miejscowo znieczulające (występuje niezwykle rzadko)
 • choroba nowotworowa,
 • problemy skórne w miejscu stosowania nakłuć – np. trądzik
 • epilepsja

Wolumetria efekty przed i po

Aby zobaczyć efekty zabiegu wolumetrii, obejrzyj naszą galerię metamorfoz pacjentów.

Medycyna estetyczna Warszawa kwas hialuronowy, wolumetria – cena zabiegu

Cena zabiegu wolumetrii kwas hialuronowy Warszawa zależy od wielu czynników, dlatego zapraszamy do zapoznania się z cennikiem i do umówienia się na wizytę w czasie której ustalimy dokładny plan leczenia i jego koszty.

facebook instagram youtube

Ważne informacje dotyczące przyjmowania pacjentów w Akademii Rzeźbienia Twarzy. Więcej >>