Kwas hialuronowy – korekta doliny łez

Okolice oczu starzeją się szybko i to po naszym spojrzeniu najczęściej najłatwiej poznać ile mamy lat. Cienka skóra wokół oka ma tendencje do tego, aby pokrywać się zmarszczkami, sinieć, czy tworzyć tzw. dolinę łez. Z biegiem czasu powieki opadają, pojawiają się worki pod oczami, które nie dodają nam urody. Jakie zabiegi związane ze starzeniem się okolic oczu i korektą doliny łez proponuje medycyna estetyczna? 

Skóra wokół oka jest dość cienka i ma ubogą podściółkę tłuszczową. To dlatego już wieku 28-30 lat pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki. Początkowo nie budzą one naszego niepokoju, ale z czasem zaczynają przeszkadzać i odbierają twarzy jej młodzieńczy wygląd. 

Pacjentki przychodzące na konsultację do naszej Kliniki, najczęściej narzekają na opadające powieki, zasinienie okolic oczu, oraz wyraźnie widoczną dolinę łez – mówi doktor Wojciech Marusza z Kliniki Marusza w Warszawie.  Tym problemom można łatwo przeciwdziałać. 

Co to jest dolina łez? 

Pod romantyczną nazwą, kryje się uciążliwy dla wielu osób problem. Kiedy skóra zaczyna się starzeć, a przypominamy, dzieje się to już po 25 roku życia, dochodzi do zaniku tkanki podskórnej i procesów wiotczenia skóry. Pewne rejony twarzy zaczynają się w związku z tym zapadać. Jest to szczególnie widoczne w przypadku oczu, okolic oczodołu. Takie zapadnięcie skóry przechodzące na skos przez policzek nazywamy właśnie doliną łez. Jest to defekt, który nadaje twarzy smutny, zmęczony wygląd i niejednokrotnie nie da się go zamaskować skutecznie nawet mocnym makijażem. 

Korekta doliny łez – jak przebiega? 

Na szczęście zabieg korekty doliny łez należy do szybkich i bardzo efektywnych. Dolinę łez wypełnia się kwasem hialuronowym. Zostaje on wstrzyknięty pod skórę i uzupełnia braki, związane z naturalnym procesem starzenia się skóry. 

Korekta doliny łez to zabieg bezpieczny i skuteczny – potwierdza doktor Marusza – zwykle trwa około kilkunastu minut. 

Wypełnienie doliny łez – czy bolesne? 

Zabieg wypełnienia doliny łez odbywa się po wcześniejszym znieczuleniu skóry kremem znieczulającym. Po zabiegu pacjent może odczuwać delikatny dyskomfort. Mogą także pozostać delikatne ślady po wkłuciach i pojawić się niewielkie zasinienie. 

Korekta doliny łez – jak długo utrzymuje się efekt zabiegu? 

Dla pełnego efektu zabiegu w rejonie oka i doliny łez, zwykle wykonuje się 1- 2 zabiegi w pewnych odstępach czasu. Efekt widać od razu! Pełny efekt zabiegu jest widoczny zwykle po 2-3 tygodniach od wykonania iniekcji i utrzymuje się około roku. Trzeba jednak pamiętać, że kolejne zabiegi mają często charakter podtrzymujący, są więc krótsze i często wymagają podania mniejszej ilości preparatu. 

Niwelowanie doliny łez kwasem hialuronowym – dla kogo? 

Walkę z objawami starzenia zaczynamy zwykle po 30 roku życia. Samo starzenie się skóry jest kwestią indywidualną i zależy od wielu czynników. Korektę i niwelowanie doliny łez, opadających powiek czy zmarszczek wokół oka, zwykle wykonuje się po raz pierwszy w okolicy 40 roku życia. Zabieg jest przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą odzyskać młodzieńcze spojrzenie i pragną zahamować procesy starzenia na twarzy. 

Korekta doliny łez kwasem hialuronowym – przeciwskazania

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego należą do bardzo bezpiecznych. Istnieje jednak kilka przeciwskazań do ich wykonania. Są to trądzik, przyjmowanie niektórych leków, obniżona odporność. Zawsze przed wykonaniem zabiegu należy poinformować lekarza o przyjmowanych lekach i problemach zdrowotnych. 

Korekta doliny łez Warszawa – gdzie najlepiej wykonać zabieg? 

Zabiegi inwazyjne, szczególnie w okolicy oczu, zawsze powinny być wykonywane przez doświadczonego lekarza, który ma pełną i szczegółową wiedzę na temat anatomii twarzy. Na zabiegi korekty doliny łez, zapraszamy do Akademii Rzeźbienia Twarzy. 

Korekta doliny łez – efekty

Aby zobaczyć efekty niwelowania, korygowania i wypełniania doliny łez w naszej klinice, oraz efekty innych zabiegów wykonanych przez doktora Maruszę, przejdź do naszej galerii i zobacz nasze metamorfozy! 

Nasi Pacjenci są naszą najpiękniejszą wizytówką!