Kwas hialuronowy – korekta doliny łez

Okolice oczu starzeją się szybko i to po naszym spojrzeniu najczęściej najłatwiej poznać ile mamy lat. Cienka skóra wokół oka ma tendencje do tego, aby pokrywać się zmarszczkami, sinieć, czy tworzyć tzw. dolinę łez. Z biegiem czasu powieki opadają, pojawiają się worki pod oczami, które nie dodają nam urody. Jakie zabiegi związane ze starzeniem się okolic oczu i korekta doliny łez proponuje medycyna estetyczna? 

Skóra wokół oka jest dość cienka i ma ubogą podściółkę tłuszczową. To dlatego już wieku 28-30 lat pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki. Początkowo nie budzą one naszego niepokoju, ale z czasem zaczynają przeszkadzać i odbierają twarzy jej młodzieńczy wygląd. 

Pacjentki przychodzące na konsultację do naszej Kliniki, najczęściej narzekają na opadające powieki, zasinienie okolic oczu, oraz wyraźnie widoczną dolinę łez – mówi dr hab. n. med. Wojciech Marusza z Kliniki Marusza w Warszawie. Tym problemom można łatwo przeciwdziałać. 

Co to jest dolina łez? 

Pod romantyczną nazwą kryje się uciążliwy dla wielu osób problem. Kiedy skóra zaczyna się starzeć, a przypominamy, dzieje się to już po 25 roku życia, dochodzi do zaniku tkanki podskórnej i procesów wiotczenia skóry. Pewne rejony twarzy zaczynają się w związku z tym zapadać i jest to szczególnie widoczne w przypadku oczu, okolic oczodołu.

Co lepsze, krem z kwasem hialuronowym, czy sam kwas jako wypełniacz?

Takie zapadnięcie skóry przechodzące na skos przez policzek nazywamy właśnie doliną łez. Jest to defekt, który nadaje twarzy smutny, zmęczony wygląd i niejednokrotnie nie da się go zamaskować skutecznie nawet mocnym makijażem. 

Korekta doliny łez – jak przebiega? 

Na szczęście zabieg korekta doliny łez należy do szybkich i bardzo efektywnych. Dolinę łez wypełnia się kwasem hialuronowym, który zostaje wstrzyknięty pod skórę i uzupełnia braki związane z naturalnym procesem starzenia się skóry. 

Korekta doliny łez to zabieg bezpieczny i skuteczny – potwierdza profesor Marusza – zwykle trwa około kilkunastu minut. 

Wypełnienie doliny łez – czy bolesne? 

Zabieg wypełnienia doliny łez odbywa się po wcześniejszym znieczuleniu skóry kremem znieczulającym. Po zabiegu pacjent może odczuwać delikatny dyskomfort oraz mogą także pozostać delikatne ślady po wkłuciach i pojawić się niewielkie zasinienie. 

Korekta doliny łez – jak długo utrzymuje się efekt zabiegu? 

Dla pełnego efektu zabiegu w rejonie oka i doliny łez, zwykle wykonuje się 1-2 zabiegi w pewnych odstępach czasu. Efekt widać od razu, ale na pełny efekt zabiegu trzeba poczekać zwykle 2-3 tygodnie od wykonania iniekcji i utrzymuje się około roku. Trzeba jednak pamiętać, że kolejne zabiegi mają często charakter podtrzymujący, są więc krótsze i często wymagają podania mniejszej ilości preparatu. 

Powiększanie ust kwasem hialuronowym – co powinnaś wiedzieć?

Niwelowanie doliny łez kwasem hialuronowym – dla kogo? 

Walkę z objawami starzenia zaczynamy zwykle po 30 roku życia. Samo starzenie się skóry jest kwestią indywidualną i zależy od wielu czynników. Korektę i niwelowanie doliny łez, opadających powiek czy zmarszczek wokół oka, zwykle wykonuje się po raz pierwszy w okolicy 40 roku życia. Zabieg jest przeznaczony dla wszystkich osób, które chcą odzyskać młodzieńcze spojrzenie oraz pragną zahamować procesy starzenia na twarzy. 

Korekta doliny łez kwasem hialuronowym – przeciwskazania

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego należą do bardzo bezpiecznych, jednak istnieje jednak kilka przeciwskazań do ich wykonania. To między innymi trądzik, przyjmowanie niektórych leków oraz obniżona odporność. Zawsze przed wykonaniem zabiegu należy poinformować lekarza o przyjmowanych lekach i problemach zdrowotnych. 

Korekta doliny łez Warszawa – gdzie najlepiej wykonać zabieg? 

Zabiegi inwazyjne, szczególnie w okolicy oczu, zawsze powinny być wykonywane przez doświadczonego lekarza, który ma pełną i szczegółową wiedzę na temat anatomii twarzy. Na zabiegi korekty doliny łez, zapraszamy do Akademii Rzeźbienia Twarzy, gdzie zabiegi wykonuje profesor Wojciech Marusza. Jeśli po przeczytaniu tego tekstu masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami. 

Korekta doliny łez – efekty

Aby zobaczyć efekty niwelowania, korygowania i wypełniania doliny łez w naszej klinice, oraz efekty innych zabiegów wykonanych przez dr hab. n. med. Wojciecha Maruszę, przejdź do naszej galerii i zobacz nasze metamorfozy! 

Nasi Pacjenci są naszą najpiękniejszą wizytówką! 

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej – co warto wiedzieć?

facebook instagram youtube