Usuwanie zmarszczek – jak pozbyć się zmarszczek na czole?

Dodają lat, sprawiają, że skóra wygląda niezdrowo, a niekiedy odbierają poczucie wartości. Właśnie dlatego wiele z nas decyduje się na usuwanie zmarszczek na czole. 

Metody, jakie stosuje się do usuwania zmarszczek na czole zależą od wieku pacjentki. Jeśli mamy do czynienia z kobietami w wieku od 25 lat wystarczy aplikacja toksyny botulinowej, czyli botoksu. W przypadku młodych osób głównym powodem powstawania zmarszczek na czole jest mocna mimika. To ona sprawia, że mięśnie są praktycznie w permanentnym skurczu, co prowadzi do zaginania skóry i tworzenia zmarszczek na czole. W takiej sytuacji, celem powinna być chęć doprowadzenia do rozluźnienia mięśni.

Zobacz też: Osocze bogatopłytkowe – wampirzy lifting

Usuwanie zmarszczek i botoks

I właśnie taki efekt przyniesie zabieg z użyciem botoksu. Zabieg ten jest bezpieczny, nie pozostawia widocznych śladów, a delikatne zaczerwienienie czy ślady po nakłuciu, jeśli się pojawią, dosyć szybko znikają. Efekt utrzymuje się od 6 do 8 miesięcy. Po tym czasie zmarszczki nie są tak głębokie, jak były przed zabiegiem. Jednak, aby nie doprowadzić do ich pogłębienia, warto powtarzać aplikację botoksu.

Zobacz też: Worki, doły, cienie pod oczami – co robić?

Usuwanie zmarszczek – metody łączone

Usuwanie zmarszczek u pacjentek powyżej 40-ego roku życia wymaga wdrożenia innych procedur. Wtedy mamy przede wszystkim do czynienia ze skórą o innej kondycji. Dlatego stosuje się metody łączone, które nie tylko pomogą pozbyć się zmarszczek, ale również poprawią kondycję skóry. Do zabiegów, które odżywią i naprawią skórę zaliczamy np. ostrzykiwanie osoczem bogatopłytkowym czy też mezoterapię kwasem hialuronowym. Oba zabiegi są bezpieczne i poza ewentualną opuchlizną czy zaczerwienieniem nie pozostawiają widocznych śladów.

7 faktów i mitów na temat botoksu

Zobacz też: Wolumetria – wypełnianie i modelowanie twarzy

Lekarz po zapoznaniu się ze stanem skóry pacjentki i jej oczekiwaniami dobiera odpowiedni zabieg. Następnie, ok. 2-3 tygodnie po jego wykonaniu, pacjentka przychodzi na aplikację toksyny botulinowej. Tutaj celem jest już usunięcie zmarszczek. W przypadku takich zabiegów łączonych zawsze, jako pierwszy, wykonuje się zabieg poprawiający kondycję skóry. Gdyby np. mezoterapia kwasem hialuronowym albo zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego były wykonane po aplikacji botoksu – zniwelowałyby działanie toksyny botulinowej.

Usuwanie zmarszczek Warszawa – dr hab. n. med. Wojciech Marusza

Jak widać, są proste sposoby na usuwanie zmarszczek. Warszawa to miasto, w którym znajdziesz oferty wielu lekarzy medycyny estetycznej. Ważne jest jednak to, aby wykonany zabieg sprawił, że twoja twarz będzie wyglądać zdrowo i naturalnie. A taki efekt z pewnością uzyskasz u profesora Wojciecha Maruszy! Usuwanie zmarszczek Warszawa tylko w Akademii Rzeźbienia Twarzy.

Zobacz też: Bruksizm, zgrzytanie zębami – przyczyny, leczenie

Aby obejrzeć efekty metamorfoz naszych pacjentów przejdź do zakładki: PACJENCI PRZED i PO. Nasi klienci są naszą najlepszą wizytówką! Pełen cennik zabiegów znajdziesz tutaj.

Co lepsze, krem z kwasem hialuronowym, czy sam kwas jako wypełniacz?

facebook instagram youtube