zmarszczki

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – na czym polega?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym to zabieg zarezerwowany dla gabinetów medycznych. Najczęściej wykonuje się go w celu poprawienia struktury skóry, w której następuje naturalny proces starzenia się. 

Z wiekiem zmniejsza się zdolność skóry do wiązania cząsteczek wody. W efekcie staje się bardziej wiotka, mniej elastyczna, szara a nawet szorstka. Podanie zastrzyku w postaci krystalicznie czystego żelu, który zawiera kwas hialuronowy modeluje kontur twarzy, wygładza zmarszczki i przywraca naturalne piękno. 

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – dla kogo dedykowane?

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym jest wskazane wówczas, gdy skóra z uwagi na znaczne zmniejszenie wody, staje się coraz bardziej wiotka i mniej elastyczna. Dodatkowo pojawia się coraz więcej zmarszczek, które powodują dyskomfort i złe samopoczucie. Najczęściej taki stan pojawia się po czterdziestym roku życia i jest wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu  z kwasem. 

Wstrzyknięcie powinien wykonać bezwzględnie lekarz w profesjonalnym gabinecie zabiegowym. Przed zabiegiem lekarz przeprowadza z pacjentką szczegółową konsultację i w zależności od stanu jej skóry dobiera odpowiednie zabiegi.

Postępowanie przed zabiegiem

Wypełnienie zmarszczek kwasem hialuronowym nie wymaga specjalnych przygotowań pacjentki. W ciągu trzech dni poprzedzających zabieg nie powinno się tylko przyjmować leków przeciwzapalnych i preparatów zawierających aspirynę. Bezpośrednio przed zabiegiem nie powinno się opalać, korzystać z sauny i solarium. Nie jest również wskazany intensywny wysiłek.

Przeciwwskazaniem natomiast do wykonania zabiegu jest ciąża i karmienie piersią, zakażenia skóry w okolicach, które mają być potraktowane preparatem, cukrzyca, choroby autoimmunologiczne, uczulenie na kwas hialuronowy, tendencje do powstawania bliznowców i choroba nowotworowa.

Przebieg zabiegu wstrzyknięcia kwasu hialuronowego

Wstrzykiwany w warstwy skóry kwas hialuronowy jest naturalnie występującą substancją w tkankach człowieka, stąd ryzyko, że wywoła jakąkolwiek reakcję alergiczną jest bardzo małe. 

Osoby wyjątkowo wrażliwe na ból wymagają wcześniejszego zastosowania preparatu znieczulającego. Zabieg polega na wstrzyknięciu w skórę cienką igłą specjalnego przezroczystego żelu zawierającego kwas hialuronowy. Bezpośrednio po wstrzyknięciu może pojawić się niewielki obrzęk i zaczerwienienie, które jednak znika po 3-4 dniach.

Efekt jest widoczny natychmiast i utrzymuje się od 6 do 24 miesięcy. Trwałość zabiegu uzależniona jest od miejsca wprowadzenia kwasu, wieku pacjenta, trybu życia, a także od częstotliwości wykonywania zabiegów. Każdy kolejny oczywiście daje lepsze i bardziej trwałe efekty, ze względu na to, iż kwas hialuronowy ma właściwości regeneracyjne.

Rezultaty jakie można osiągnąć po zastosowaniu kwasu hialuronowego:

 • wygładzenie zmarszczek na twarzy, a także w obrębie szyi, dekoltu i dłoni,
 • zmniejszenie ilości zmarszczek fałdu nosowo-wargowego, 
 • wypełnienie policzków – wolumetria policzków,
 • złagodzenie konturów twarzy ,
 • poprawienie kolorytu skóry,
 • korekcja kształtu brody i konturu żuchwy,
 • zmniejszenie zmarszczek mimicznych na czole, 
 • zmniejszenie zmarszczek wokół ust i oczu,
 • uniesienie opadających kącików ust, 
 • nawilżenie skóry,
 • powiększenie i korekcja kształtu ust. 

Aby obejrzeć efekty naszych metamorfoz przejdź do zakładki: PACJENCI PRZED i PO. Nasi klienci są naszą najlepszą wizytówką!

Pełen cennik zabiegów znajdziesz tutaj.

Skontaktuj się z nami i zapisz się na konsultację u wybitnego specjalisty, międzynarodowego trenera, uczestnika wielu światowych kongresów dr hab. n. med. Wojciecha Maruszy. Zadzwoń już dziś! +48 602 573 788, +48 602 573 716 lub +48 601 357 939.

facebook instagram youtube
open

Ważne informacje dla pacjentów kliniki w związku z pandemią COVID-19! Więcej >>