worki, doły, cienie pod oczami

Worki, doły, cienie pod oczami – co robić?

Worki, doły, cienie pod oczami to problem nie tylko estetyczny. Wpływają na to, jak postrzegają nas inni i nadają twarzy posępny, zmęczony wygląd. Jak się ich pozbyć i co w tym zakresie ma do zaoferowania medycyna estetyczna i Akademia Rzeźbienia Twarzy?

Badania dowodzą, że poznając nową osobę, zwracamy uwagę przede wszystkim na twarz. Już kilka sekund wystarczy, żeby wyrobić sobie zdanie na temat atrakcyjności danej osoby, jej wieku czy tego, jaki ma charakter, temperament. Osoby o zmęczonej twarzy uznajemy zwykle za mniej atrakcyjne. Worki, doły i cienie pod oczami mogą być interpretowane nie tylko jako objaw niezdrowego stylu życia, ale nawet choroby.

Worki, doły, cienie pod oczami – skąd się biorą?

Niestety nie mamy dobrych wiadomości. Worki, dołki, cienie pod oczami pojawiają się prawie w u każdego z nas. Niestety nie zawsze oznaczają zbyt intensywny tryb życia, czy niewyspanie. Zwykle ujawniają się intensywnie po okresach wzmożonego wysiłku, ale towarzyszą też palaczom i osobom, które w praktyce prowadzą bardzo zdrowy tryb życia. Trudno jednoznacznie określić  przyczynę tego zjawiska. W przypadku niektórych pacjentów pozostaje stwierdzenie, że zasinienie i ciemne doły pod oczami to taka ich specyficzna uroda. Oczywiście można próbować pozbywać się worków czy zasinienia pod oczami domowymi sposobami, czy maskować je makijażem, ale nie jest to rozwiązanie idealne.

Metamorfoza naszego pacjenta

Before Image After Image
Na zdjęciu: Pacjent lat 40. Wykonano następujące zabiegi: wolumetria twarzy, podano kwas hialuronowy w policzki, które wraz z wiekiem stały się płaskie, a tkanki podskórne przesunęły się w dół. Czoło zostało wymodelowane przy pomocy kwasu hialuronowego dzięki czemu zlikwidowano podłużne zmarszczki na czole. Bardzo głębokie doły i cienie pod oczami, które znacznie dodawały lat Pacjentowi, zlikwidował podany w te okolicę kwas hialuronowy, dodatkowo regenerując skórę wokół oczu. Pacjent, który wcześniej wyglądał na zmęczonego i niewyspanego po zabiegu uzyskał efekt wypoczętego, jakby właśnie wrócił z długiego urlopu. Zdjęcia dzieli dwa lata od pierwszego zabiegu. Po tym czasie należało nieznacznie poprawić okolicę oczodołu i policzki.

Więcej metamorfoz naszych pacjentów tutaj.

Worki, doły, cienie pod oczami – usuwanie

W przypadku występowania tego problemu, zalecamy kompleksowe działanie i zabiegi oparte na wypełnianiu dołów pod oczami, rozjaśnianiu cieni i w razie potrzeby także korekcie np. doliny łez. Na szczególną uwagę zasługuje zabieg mezoterapii okolic oczu z preparatem Light Eyes Ultra. Preparat ten zawiera kwas hialuronowy, naturalne wyciągi z ruszczyku, jagody i rozmarynu, a także witaminę C i heksapeptydy.

Jak działa taki zabieg na worki, doły i cienie pod oczami? Kwas hialuronowy niweluje zmarszczki i nawilża skórę. Ruszczyk tonizuje i drenuje, a  jagoda składniki detoksykujące, które poprawiają odporność skóry na działanie wolnych rodników. Preparat wygładza skórę pod oczami oraz pozwala odzyskać świeży wygląd.

Jak wygląda usuwanie cieni i zasinienia/opuchlizny pod oczami?

Pierwszym etapem jest zawsze przeprowadzenie wywiadu i ocena stanu skóry – mówi doktor Wojciech Marusza z Kliniki Marusza w Warszawie. Ponieważ skóra w okolicy oczu jest bardzo wrażliwa, miejsca iniekcji preparatu znieczula się za pomocą kremu znieczulającego. W trakcie zabiegu pacjent czuje lekkie ukłucie i rozpieranie, ale sam zabieg nie jest nieprzyjemny czy bolesny. Zabieg trwa zwykle kilkanaście minut i jest świetnym uzupełnieniem zabiegu wolumetrii twarzy, korekty doliny łez, czy wypełniania dołków pod oczami. 

Jak postępować po zabiegu mezoterapii okolic oczu i usuwania cieni pod oczami?

Zabieg jest bezpieczny, którki i nie pozostawia śladów. Zdarza się lekkie zaczerwienienie w miejscu ukłucia. Po zabiegu nie ma specjalnych zaleceń, miejsca podania preparatu można lekko masować, można także wrócić do normalnych aktywności. 

Zabieg usuwania cieni pod oczami – efekty?

Efekt usuwania i rozjaśnienia cieni pod oczami jest natychmiastowy. Dodatkowo bezpośrednio po zabiegu pojawia się efekt delikatnego wypełnienia dołów pod oczami. Efekty zabiegu z użyciem preparatów do mezoterapii skóry pod oczami utrzymuje się zwykle około 2-3 miesięcy.  Przy regularnym stosowaniu zabiegu efekt utrzymuje się dłużej i jest lepszy – pacjent może powtarzać go co około pół roku.

Metamorfoza naszego pacjenta

Before Image After Image
Pacjent lat 33. Wykonano następujące zabiegi: wolumetria twarzy, podano kwas hialuronowy w policzki, aby twarz nabrała bardziej męskiego wyglądu. Czoło zostało wymodelowane przy pomocy kwasu hialuronowego dzięki czemu zlikwidowano podłużne zmarszczki na czole, a opadająca powieka znacznie się uniosła. Pojawiające się doły pod oczami zostały zregenerowane przy pomocy kwasu hialuronowego. Poprzez uniesienie policzków usta zmieniły swoje proporcje, górna warga lekko się uniosła. Ogólnie uzyskano delikatny efekt wyrównania i odmłodzenia twarzy dodając jej bardziej męskiego wyglądu.

Więcej metamorfoz naszych pacjentów tutaj.

Wszystkie zabiegi związane z problemami okolic oczu: usuwanie zasinień, dołów pod oczami, korektę opadającej powieki, doliny łez wykonasz w naszej klinice: Klinika Marusza, ul. Jana Kazimierza 11 B, Warszawa Wola. Zobacz też metamorfozy naszych pacjentów!

Jeśli masz wątpliwości, pytania, chcesz umówić się na wizytę, skontaktuj się z nami!


Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity z 2006 r., Dz.U. nr 90, poz. 631 z późn. zm.). Bez zgody autora zabronione jest m.in. powielanie treści, ich kopiowanie, przedruk, przechowywanie i przetwarzanie z zastosowaniem jakichkolwiek środków elektronicznych, zarówno w całości, jak i w części.
Zabronione jest dalsze rozpowszechnianie, o którym mowa w art. 25 ust. 1 pkt b ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
facebook instagram youtube
open

Ważne informacje dla pacjentów kliniki w związku z pandemią COVID-19! Więcej >>