Osocze bogatopłytkowe (wampirzy lifting) - zabiegi na ciało

Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym zwane popularnie wampirzym liftingiem, stosujemy nie tylko na twarz, ale także na ciało. Jakie zastosowanie osocza jest najkorzystniejsze i jaki efekt możemy uzyskać?

Mezoterapia igłowa osoczem bogatopłytkowym, to zabieg który zrewolucjonizował medycynę estetyczną. Wampirzy lifting – chociaż z nazwy brzmi groźnie i tajemniczo to w rzeczywistości bardzo skuteczny zabieg, którego dodatkową zaletą jest również blisko 100 proc. bezpieczeństwo dla pacjenta.

Zobacz też: Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym Regeneris („wampirzy lifting”)

Osocze bogatopłytkowe jest niezwykle skuteczne nie tylko w terapii przeciwstarzeniowej. Stosujemy je również wtedy, gdy zależy nam na tym aby przyspieszyć lub zainicjować procesy naprawcze w skórze, gdy konieczne jest szybsze gojenie się skóry np. po poważnych urazach, oparzeniach i odmrożeniach, a także u tych grup pacjentów gdzie występują problemy z gojeniem się ran.

Taka sytuacja ma miejsce np. u chorych na cukrzycę, ale zdarza się również w innych przypadkach. O terapii i efektach zabiegów osoczem bogatopłytkowym w problemach skóry twarzy przeczytasz tutaj.

Osocze bogatopłytkowe zabiegi na ciało

Zabiegi z osoczem bogatopłytkowym mogą być stosowane do odmładzania, poprawiania stanu skóry czy walki z bliznami. Oprócz twarzy, najczęściej stosujemy zabiegi osoczem bogatopłytkowym na skórę szyi, dekoltu, ramiona, piersi. Z powodzeniem możemy również stosować je na inne części ciała, np. na dłonie, jeśli sytuacja pacjenta tego wymaga.

Czynniki wzrostu, które zawarte są w osoczu, pobudzają skórę do produkcji kolagenu i w ten sposób poprawiają jakość i stan skóry. Staje się ona lepiej ukrwiona, a efektem jest większa elastyczność, młodszy wygląd i zniwelowanie niedoskonałości.

W terapii osoczem stosuje się również dodatkowo preparaty z kwasem hialuronowym, które poprawiają efekt zabiegu.

Osocze bogatopłytkowe – łysienie

Świetne efekty uzyskujemy również w terapii łysienia. Preparat z osoczem bogatopłytkowym wstrzykiwany w skórę głowy poprawia jej stan i może nawet cofnąć skutki łysienia. Zabieg z osoczem sprawdzi się także w przypadku przerzedzenia włosów czy tymczasowych problemów związanych z pogorszeniem się ich kondycji np. na skutek zmian hormonalnych, wypadania włosów po okresie ciąży, karmienia piersią, czy na skutek innych czynników.

Osocze bogatopłytkowe – blizny, cellulit, rozstępy

Jeśli cierpisz z powodu widocznych blizn, cellulitu czy rozstępów, a problemy te nie ustępują przy konwencjonalnej terapii kosmetycznej, zabiegi osoczem bogatopłytkowym mogą również rozwiązać twój problem.

Terapia osoczem daje bardzo dobre efekty i w nadzwyczajny sposób wspiera naturalne procesy regeneracyjne zachodzące w skórze.

facebook instagram youtube