Lipoliza iniekcyjna – usuwanie tkanki tłuszczowej

Lipoliza iniekcyjna jest bezinwazyjną i nieoperacyjną metodą usuwania tkanki tłuszczowej. Zabieg polega na podaniu w określone partie ciała preparatu rozpuszczającego miejscowo tłuszcz. Jak przebiega zabieg, jakie daje efekty i jakie są przeciwwskazania do wykonania lipolizy iniekcyjnej?

Usuwanie tkanki tłuszczowej – czym jest i jak działa lipoliza iniekcyjna?

Lekarz wstrzykuje miejscowo preparat powodujący kontrolowany stan zapalny tkanki tłuszczowej. W efekcie komórki tłuszczowe otwierają się, a uwolniony z nich tłuszcz drogami chłonnymi dostaję się do wątroby i tam ulega rozłożeniu. Następnie wydalamy go z organizmu.

Zobacz też: Bruksizm, zgrzytanie zębami – przyczyny, leczenie

Na jakie obszary stosuje się lipolizę iniekcyjną?

Warszawa lipoliza iniekcyjna ma przede wszystkim na celu usunięcie miejscowo nagromadzonej się tkanki tłuszczowej. Miejsca gdzie najlepiej sprawdza się zabieg to:

  •  podbródek
  • „oponka” na brzuchu
  • tłuszcz na udach „bryczesy”, zbyt duże uda
  • tłuszcz nad kolanami
  • wałeczki nad biodrami „love handles”
  • tłuszcz na pośladkach, zbyt grube pośladki
  • poduszeczki tłuszczu okolicy pach
  • modelowanie sylwetki
  • ginekomastia męska

Jak wygląda zabieg lipolizy iniekcyjnej?

Zabieg wykonuje tylko lekarz, z którym przed zabiegiem omówisz szczegółowo plan leczenia, dobranie dawki preparatu oraz miejsca ich podania. Potem doktor nakłada krem znieczulający aby zminimalizować uczucie bólu i zapewnić Ci komfort podczas zabiegu. Następnie wprowadza preparat za pomocą iniekcji w równych niewielkich odstępach. Usuwanie tkanki tłuszczowej jest zabiegiem wykonywanym przez lekarza, jest w pełni bezpieczna i nie wymaga przygotowania pacjenta w domu.

Zobacz też: Wolumetria – wypełnianie i modelowanie twarzy

Jak postępować po zabiegu?

Po wykonanym zabiegu w miejscach podania preparatu pojawia się zaczerwienienie i obrzęk. Można również odczuwać ból, napięcie skóry i lekkie ciepło. Jest to związane z wytworzeniem się miejscowego stanu zapalnego, a objawy ustępują w kilka dni po zabiegu. Nie zaleca się stosowania leków przeciwzapalnych aby nie zniwelować efektu zabiegu. Po zabiegu lipolizy zalecane są masaże limfatyczne w celu łatwiejszego pozbycia się komórek tłuszczowych drogami chłonnymi.

Lipoliza iniekcyjna – kiedy możesz spodziewać się efektów zabiegu?

Efektem zabiegów jest utrata ok 5 cm w obwodzie w miejscu obstrzyknięcia. Aby uzyskać zamierzony efekt należy powtórzyć procedurę ok 3-4 razy. Odstępy pomiędzy zabiegami nie powinny być krótsze niż 3 tygodnie. W przypadku okolic gdzie tkani tłuszczowej jest mniej wystarczą 2-3 zabiegi.

Zobacz też:Lipoliza iniekcyjna, czyli odchudzanie przez rozpuszczanie

Jakie są przeciwwskazania do wykonania zabiegu?

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są zaburzenia krzepnięcia krwi, niewydolność wątroby lub nerek, ostre infekcje, ciąża i okres karmienia piersią. Kuracji nie przeprowadza się również u osób z wszczepionym rozrusznikiem serca lub metalowymi implantami.

Komu zalecana jest terapia?

Usuwanie tkanki tłuszczowej – Warszawa lipoliza iniekcyjna to zabieg wykorzystywany w leczeniu otyłości, usuwaniu powierzchniowych złogów tłuszczu, cellulitu, ubogiej mikro-cyrkulacja i dotlenienia tkanek. Efektem zabiegu jest redukcja tkanki tłuszczowej w miejscach gdzie nigdy nie zniknie poprzez stosowanie diety czy intensywne ćwiczenia. Zabieg jest w pełni bezpieczny i nieinwazyjny dlatego też pacjentki wybierają go częściej niż bolesną i kosztowną liposukcję.

Aby obejrzeć efekty naszych metamorfoz przejdź do zakładki: PACJENCI PRZED i PO. Nasi klienci są naszą najlepszą wizytówką! Pełen cennik zabiegów znajdziesz w zakładce CENNIK.

facebook instagram youtube
open

Ważne informacje dla pacjentów kliniki w związku z pandemią COVID-19! Więcej >>