Leczenie migreny botoksem. Czy to działa? - Akademia Rzeźbienia Twarzy

Leczenie migreny botoksem. Czy to działa?

Migrena, czyli bardzo silne, nierzadko uniemożliwiające normalne funkcjonowanie bóle głowy, to przypadłość, która dopada wiele osób. Migrenę trudno wyleczyć, ale można sobie z nią poradzić. Jak w leczeniu migreny sprawdza się botoks? Odpowiadamy i zapraszamy na konsultację w Klinice Marusza (Warszawa Wola)!

Bóle migrenowe, jeśli już nas dopadną, mają charakter powracający i mogą zdarzać się w regularnych odstępach. Często ta przypadłość wyłącza nas z życia rodzinnego i zawodowego na kilka dni w miesiącu. Migrena zwykle przychodzi nie w porę. Ważne spotkanie, wyjazd, wakacje, termin zakończenia projektu. Ta zbieżność nie jest przypadkowa, ponieważ stres jest jednym z czynników, który może wywoływać ataki migreny.

Leczenie farmakologiczne może mieć skutki uboczne i co istotne, nie zawsze jest w 100 proc. skuteczne. Wielu pacjentów próbowało już wszystkiego i zdają się tracić nadzieję, że od migreny można się uwolnić. Czy rozwiązaniem w leczeniu migreny może być botoks?

W migrenę botoksem – jak to działa?

Pochodzenie bólów głowy może być różne –  jeśli ból pojawia się nagle, nie występował wcześniej, zawsze należy udać się po poradę do lekarza. Jeśli jednak migrena towarzyszy nam od lat i próbowaliśmy właściwie wszystkiego, a dodatkowo żyjemy w sporym stresie, intensywnie pracujemy i czujemy się obciążeni, bardzo prawdopodobne, że bóle głowy mają podłoże napięciowe.

W takim wypadku zabieg z użyciem botoksu, a więc toksyny botulinowej, może przynieść znaczącą, długotrwałą poprawę i zapobiegać występowaniu ataków migreny.

Jak działa botoks w przypadku migreny?

W czasie konsultacji lekarz określa, które partie mięśni głowy uciskają, ugniatają lub w inny sposób drażnią nerwy odpowiedzialne za migrenę. Preparat wstrzykiwany jest punktowo w wybrane miejsca, powodując trwały efekt rozluźnienia i przeciwdziałając skurczom, które uciskają na zakończenia nerwowe.

Leczenie migreny botoksem – ile trwa zabieg

Zabieg trwa około kilkunastu minut, jest bezbolesny, nie pozostawia śladów, ani nie powoduje zasinień. Natychmiast po wykonaniu zabiegu pacjent może wrócić do normalnej aktywności.

Leczenie migreny botoksem – jak długo otrzymuje się efekt?

Standardowo zabieg należy wykonywać 2-3 razy w roku, ale kwestie tę warto omówić indywidualnie z lekarzem.

Leczenie migreny botoksem – czy jest skuteczne?

Botoks jest bardzo skutecznym środkiem w przypadku migreny. 8 na 10 pacjentów potwierdza, że zabieg w znaczący sposób poprawił jakość ich życia. U ponad połowy pacjentów ataki migreny ustają zupełnie, w przypadku pozostałych ich częstotliwość i siła znacznie spadają.

Zmagasz się z migreną? Umów się na konsultację w Klinice Marusza w Warszawie, ul. Jana Kazimierza 11 B i pozbądź się problemu! Tel. 602 573 788

Masz wątpliwości co do bezpieczeństwa stosowania botoksu? Przeczytaj nasz artykuł, w którym rozprawiamy się z popularnymi mitami!