Odmładzanie szyi i dekoltu

Skóra na szyi i na dekolcie zdradza nasz wiek znacznie szybciej niż skóra twarzy. Bywa wiotka i pomarszczona, a jeśli nie dbamy o nią należycie i nie stosujemy odpowiedniej pielęgnacji, oraz dodatkowo nie stronimy od słońca, efekty mogą być opłakane. Jakie propozycje dla pacjentek w temacie odmładzania szyi i dekoltu ma Akademia Rzeźbienia Twarzy?

Skóra szyi jest znacznie cieńsza niż skóra na twarzy, z czego wielu z nas nie zdaje sobie sprawy. To także dlatego szybciej traci elastyczność i wiotczeje. W końcu pracuje nieustannie i o ile mimikę twarzy możemy powściągać, o tyle zalecenie komukolwiek ograniczenia ruchów głowy i szyi, wydaje się szaleństwem. O szyję i dekolt musimy więc dbać już od około 30 roku życia. Już wtedy zaczynają zachodzić procesy związane z intensywnym starzeniem się tych okolic.

Jak wspomóc się w tej kwestii i co można zrobić, kiedy tak dekolt jak i szyja wymagają już intensywnych i skutecznych zabiegów odmładzających?

Odmładzanie szyi i dekoltu – mezoterapia

Znana świetnie pacjentkom mezoterapia cienkoigłowa, znajduje również zastosowanie do odmładzania szyi i dekoltu.

Igły, które stosuje się do mezoterapii tych okolic są tak cienkie, że nie należy obawiać się bólu – mówi doktor Wojciech Marusza z Kliniki Marusza w Warszawie. – Efekty natomiast są świetne – zwłaszcza przy indywidualnym podejściu do terapii i doborze odpowiednich preparatów.

Przy zabiegach mezoterapii szyi i dekoltu stosujemy najczęściej terapie łączone: osocze bogatopłytkowe, preparaty witaminowe, peptydowe czy zawierające usieciowany lub nieusieciowany kwas hialuronowy. Wybór odpowiedniego preparatu zawsze poprzedza konsultacja.

Mezoterapia to bezpieczny zabieg, który nie wymaga długotrwałej rekonwalescencji.

Odmładzanie szyi i dekoltu – Dermapen

Dermapen to niewielkie, ale bardzo skuteczne urządzanie służące do mikronakłuwania i aplikacji preparatów, które stosujemy również w tradycyjnej mezoterapii. Dzięki niewielkim rozmiarom urządzenia można precyzyjnie dotrzeć we wszystkie rejony skóry.

Wielką zaletą zabiegów z Dermapenem jest przede wszystkim pobudzanie skóry do procesów regeneracyjnych. Przed wykonaniem zabiegu pokrywamy twarz koktajlem dobranym specjalnie do potrzeb skóry pacjentki – wyjaśnia doktor Marusza.

Przy zabiegach stosujemy zwykle witaminę C, kwas hialuronowy, osocze bogatopłytkowe, a następnie w trakcie mikronakłuwania skóry preparaty są aplikowane i dostarczane bezpośrednio w głąb skóry. Dzięki unikalnemu procesowi i zabiegowi z użyciem Dermapenu wchłanianie składników aktywnych z preparatu odżywczego wzrasta od 100 do 1000 razy. Takich wyników nie jesteśmy w stanie osiągnąć przy żadnej pielęgnacji kosmetycznej – dlaczego zabieg mezoterapii i Dermapen na szyję i dekolt są tak skuteczne.

facebook instagram youtube