Botox – lekarska pomoc w zwalczaniu pierwszych oznak starzenia się!

Wiele kobiet z pewnością zastanawia się, czy istnieje jakiś skuteczny sposób na zahamowanie procesów starzenia się skóry. Aktualny stan wiedzy medycznej pozwala stwierdzić, że takiego sposobu jeszcze nie ma – można tylko nieco opóźnić powstawanie różnego rodzaju zmarszczek, na przykład tych w okolicy oczu, które pojawiają się jako pierwsze. Jaką metodę leczenia wybrać? Czy warto decydować się na interwencję lekarza medycyny estetycznej?

Botoks

Jest to potoczna nazwa toksyny botulinowej – substancji, która jest produkowana przez pewne szczepy beztlenowych bakterii. Botoks należy do grupy neurotoksyn, które czasowo porażają tkankę mięśniową, powodując ich rozluźnienie i niemożność skurczu. Botoks stosuje się w medycynie już od dawna, głównie w różnego rodzaju zabiegach medycyny estetycznej, ale również w leczeniu innych schorzeń, których istotą jest pierwotny przykurcz pojedynczego lub całej grupy mięśni. Wstrzyknięty domięśniowo preparat z toksyną botulinową powoduje przerwanie połączenia pomiędzy mięśniem a nerwami, czego skutkiem jest rozluźnienie mięśnia.

Zobacz teżWolumetria – wypełnianie i modelowanie twarzy

Powierzchnia skóry staje się bardziej napięta, zmarszczki zostają częściowo lub całkowicie wygładzone. Warto wspomnieć, że zabiegi z wykorzystaniem toksyny botulinowej trzeba regularnie powtarzać – po pewnym czasie botoks przestaje działać. Sam zabieg nie jest skomplikowany, cechuje się dość dużym profilem bezpieczeństwa w przypadku,  gdy podejmuje się go wykwalifikowany lekarz. Umiarkowanie stosowany botoks przynosi oczekiwane efekty, zmarszczki znikają i nie pojawiają się nowe.  

Domowe metody

Popularne zmarszczki „kurze łapki” i walka z nimi wbrew pozorom nie jest łatwa ale nie jesteśmy zdani tylko i wyłącznie na inwazyjne, obarczone dużym ryzykiem powikłań metody. Istnieje cała gama o wiele bardziej bezpiecznych, domowych sposobów zwalczania zmarszczek, które cechują się dość dużym stopniem skuteczności.

Zobacz też: Leczenie migreny botoksem. Czy to działa?

Przed podjęciem takiej kuracji jednak warto wiedzieć, że nie uchroni ona przed procesem starzenia się skóry – nie ma więc sensu nastawiać się na cudowne rezultaty. Poza tym, domowe sposoby leczenia nie przynoszą rezultatów od razu – warunkiem powodzenia kuracji jest regularne wykonywanie zabiegów, nierzadko przez długi czas. 


Skontaktuj się z nami i zapisz się na konsultację u wybitnego specjalisty, międzynarodowego trenera, uczestnika wielu światowych kongresów dr hab. n. med. Wojciecha Maruszy. Zadzwoń już dziś! +48 602 573 788, +48 602 573 716 lub +48 601 357 939.

facebook instagram youtube
open

Ważne informacje dla pacjentów kliniki w związku z pandemią COVID-19! Więcej >>