Dolina łez i przyczyny jej powstawania
Skóra wokół oczu jest delikatna, podatna na czynniki zewnętrzne, a wraz z upływem czasu staje się wiotka i wymaga szczególnej pielęgnacji. Jednym z problemów występujących w tym obszarze jest tworzenie się doliny łez, którą uznaje się za defekt estetyczny.
Dolina łez to charakterystyczne zagłębienie skóry na twarzy, zlokalizowane pomiędzy wewnętrznym kącikiem oka a policzkiem, przebiegające na ukos – tak jak naturalnie spływają z oczu łzy. Nieestetyczna, pogłębiona dolina łez powoduje, że twarz człowieka wygląda na wyraźnie zmęczoną.
Jeśli nie podoba Ci się głęboka dolina łez, Warszawa, Katowice czy Kraków to miasta, gdzie bez problemu znajdziesz profesjonalny gabinet medycyny estetycznej, który rozwiąże Twój problem.
Proces powstawania doliny łez
Wyraźnie zarysowana dolina łez powstaje na skutek procesu starzenia się skóry wokół oczu, która jest wyjątkowo delikatna i cienka, przez co starzeje się o wiele szybciej niż skóra w innych częściach ciała.
Z upływem lat u każdego człowieka stopniowo zanika tkanka tłuszczowa wypełniająca skórę wokół oczu, przez co oczodoły z wiekiem się zapadają a skóra wokół oczu wiotczeje. Obniża się produkcja kolagenu, zmniejsza się jędrność skóry, a dolina łez robi się coraz bardziej widoczna.
Bywa, że u niektórych osób pojawia się ona znacznie wcześniej niż u innych – odpowiedzialne są za to czynniki genetyczne, prowadzony przez danego człowieka tryb życia (ilość snu, używki, zmęczenie oczu) oraz ewentualne drastyczne spadki wagi ciała.
Dolina łez Warszawa: przyczyny powstawania
Wśród przyczyn powstawania widocznej doliny łez można wymienić m.in.:
- starzenie się skóry,
- zanik tkanki tłuszczowej (szybka utrata wagi),
- wiotczenie mięśni wokół oczu,
- spowolniona wraz z upływem lat produkcja kolagenu,
- intensywny tryb życia (niedobory snu, mrozy, upały, nadmierne opalanie się, solarium, palenie papierosów),
- zaburzenia metaboliczne wynikające z niezdrowego odżywiania się oraz niewystarczającego nawodnienia organizmu,
- czynniki genetyczne (głęboko osadzone oczodoły w twarzoczaszce).
Dolina łez: Warszawa i propozycje zabiegów odmładzających spojrzenie
Na szczęście istnieją zabiegi medycyny estetycznej i kosmetyczne, które skutecznie spowalniają procesy starzenia się skóry, dzięki czemu możemy zniwelować widoczną nieestetyczną dolinę łez na twarzy.
Mezoterapia
Jednym z zabiegów polecanych osobom borykającym się z głęboką doliną łez jest mezoterapia – igłowa.
Jak działa mezoterapia? Poprzez kontrolowane nakłucia dochodzi o mikrouszkodzeń skóry, która w ten sposób stymulowana jest do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu, zwiększa się jędrność i elastyczność skóry twarzy, a pobudzone mikrokrążenie sprawia, że skóra staje się gładsza i promienna.
Zabieg mezoterapii pozwala również zniwelować cienie pod oczami, dzięki czemu spojrzenie zyskuje więcej blasku a twarz wygląda na wypoczętą. Regularne stosowanie takich zabiegów pozwala utrzymać efekt wygładzonej skóry pod oczami nawet przez kilka miesięcy – później dla potrzymania rezultatów wystarczy wyłącznie mezoterapia przypominająca np. co pół roku.
Kwas Hialuronowy w okolicy oczodołu
Drugim zabieg to miejscowa wolumetria z użyciem kwasu hialuronowego. Zadaniem tego zabiegu jest uzupełnienie ubytków tkanki podskórnej powstałych w okolicy oczodołu przy pomocy kwasu hialuronowego. Wymaga on jednak dużej wiedzy z dziedziny anatomii twarzy, znajomości preparatów oraz wielu lat doświadczenia w zabiegach w tej okolicy twarzy. W sprawnych rękach, a tylko takie są w Akademii Rzeźbienia Twarzy, zabieg ten jest całkowicie bezpieczny i wystarcza na kilka lat.