Korekta nosa przy użyciu kwasu hialuronowego

Nie lubisz swojego nosa? Rozważasz operację nosa, ale boisz się konsekwencji i długiej rekonwalescencji? Mamy dla Ciebie rozwiązanie, a jest nią bezoperacyjna korekta nosa kwasem hialuronowym. Co warto wiedzieć o zabiegu? Jak przebiega? Czy korekcja nosa kwasem hialuronowym boli i podobnie jak operacja nosa wymaga znieczulenia ogólnego? Podpowiadamy!

Operacja plastyczna nosa czy korekta nosa?

Nos to ta część naszej twarzy, która niejednokrotnie budzi spore emocje. Wiele osób narzeka na to, że nos jest za duży, nieforemny, że zniekształca twarz, albo nadaje jej niekorzystny wygląd. Operacja plastyczna nosa, to oprócz operacji uszu, jedna z najczęściej wykonywanych ingerencji w chirurgii plastycznej. Oprócz oczywistych zalet plastycznych i estetycznych ma jednak sporo wad, które powstrzymują pacjentów przed poddaniem się temu zabiegowi.

Operacja plastyczna nosa wymaga dość dużej ingerencji chirurga i trwa przeważnie 60-120 minut. Odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Po operacji pacjent nie wraca od razu do normalnego funkcjonowania, a rekonwalescencja może trwać od 2 do nawet 8 tygodni.

Pacjenci narzekają na duże zasinienie, krwawienie oraz ból. Nic dziwnego, że nie każdy chce się poddać takiej operacji.

Zupełnie inaczej wygląda korekta nosa, którą przeprowadzamy w Akademii Rzeźbienia Twarzy w Klinice Marusza w Warszawie. Po zabiegu pacjent może wrócić do normalnej aktywności właściwie natychmiast, nie ma blizn, konieczności izolacji na kilka dni/tygodni, a efektami można się cieszyć natychmiast.

Korekcja nosa kwasem hialuronowym – jak przebiega?

Kwas hialuronowy jest bezpiecznym i znanym od dawna wypełniaczem. Zabiegi wykonywane przy jego pomocy mają właściwie same zalety i cieszą się zasłużoną renomą.

Korekcja nosa kwasem hialuronowym polega na wymodelowaniu kształtu nosa za pomocą obstrzykiwania niektórych elementów nosa i „rzeźbieniu” nowego kształtu. Efekt finalny zależy od oczekiwań pacjenta, z którym zabieg dokładnie omawia się przed jego rozpoczęciem, oraz od doświadczenia i zmysłu estetycznego lekarza, który ma tutaj ogromne znaczenie.

Korekta nosem kwasem hialuronowym to idealne rozwiązanie dla pacjentów którzy oczekują szybkich efektów, nie mogą pozwolić sobie na długą rekonwalescencję, a jednocześnie cierpią z powodu asymetrii nosa, garbów, zgrubień, widocznych ubytków i krzywizn nosa – mówi doktor Wojciech Marusza z Kliniki Marusza w Warszawie, gdzie każdego miesiąca przeprowadza się wiele tego typu zabiegów.

Rozważasz prostowanie nosa, zmniejszenie nosa, czy inne modyfikacje? Zanim zdecydujesz się na operację plastyczną, skonsultuj się z lekarzem medycyny estetycznej – być może ten sam efekt osiągniesz bez bolesnych ingerencji!

Korekta nosa – czy boli? Ile trwa korekta nosa?

W przeciwieństwie do skomplikowanego zabiegu jakim jest operacja plastyczna nosa, korekta nosa kwasem hialuronowym jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym i krótkim. Trwa zwykle około 30 minut. Pacjent może właściwie od razu wrócić do codziennej aktywności. Mogą pojawić się delikatne zasinienia, ale zwykle są one ledwo widoczne i łatwe do skorygowania makijażem. Co najważniejsze efektami można cieszyć się właściwie od razu.

Korekta nosa – jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Efekt zabiegu, w zależności od indywidualnych predyspozycji pacjenta utrzymuje się około 8-12 miesięcy. Co istotne, zabiegi przypominające dają zwykle dłuższy efekt – pacjent może cieszyć się nowym wyglądem dłużej, a sama procedura powtarzania zabiegu nie jest dla niego nieprzyjemna czy stresująca.

Korekta nosa – efekty przed i po

Aby obejrzeć efekty korekty nosa przed i po zabiegu, oraz efekty innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej wykonanych przez doktora Maruszę – przejdź do naszej galerii. Nasi pacjenci są naszą najlepszą wizytówką!

facebook instagram youtube