Kwas hialuronowy Restylane - Akademia Rzeźbienia Twarzy

Kwas hialuronowy Restylane

Większość firm produkujących kwas hialuronowy ma swoje gamy produktów różniące się od siebie zawartością kwasu hialuronowego, stopniem usieciowania oraz miejscem przeznaczenia na twarzy. Firmy prześcigają się w pomysłach, aby zapewnić lekarzowi optymalną paletę preparatów. Produkty Restylane są jednymi z najbardziej rozpoznawanych na rynku ponieważ utrzymują się na nim od ponad 20 lat.

Preparaty z gamy Restylane to szwedzki kwas hialuronowy produkowany w fabryce w Uppsali. Do wyboru mamy 5 produktów o takiej samej zawartości kwasu hialuronowego i różnym stopniu usieciowania. Większość produktów zawiera środek znieczulający lidokainę. 

Restylane Fynesse to usieciowany kwas hialuronowy zawierający 20 mg/ml oraz sól fizjologiczną. Wskazania do podania to: korekcja płytkich zmarszczek, cienie pod oczami, czy zmarszczki palacza. 

Restylane Refyne to usieciowany kwas hialuronowy zawierający 20 mg/ml, lidokaina 3 mg/ml oraz sól fizjologiczna. Zaleca się stosowanie go do korekcji umiarkowanych zmarszczek oraz modelowania kształtu ust, policzków lub „doliny łez”. Dodatek lidokainy w preparacie łagodzi ból podczas zabiegu.  

Restylane Defyne to usieciowany kwas hialuronowy 20mg/mg, lidokaina 3 mg/ml oraz sól fizjoloficzna. Wskazania do podania to głębokie zmarszczki, wolumetria policzków, modelowanie kształtu ust, czy korekta nosa.  Dodatek lidokainy w preparacie łagodzi ból podczas zabiegu.  

Restylane Volyme to usieciowany kwas hialuronowy 20 mg/ml, lidokaina 3 mg/ml oraz sól fizjologiczna. Zaleca się stosowanie go do modelowania konturu twarzy, policzków czy podbródka oraz do modelowania wolumetrycznego. Dodatek lidokainy w preparacie łagodzi ból podczas zabiegu.  

Stylage Lips to usieciowany kwas hialuronowy 20 mg/ml, lidokaina 3 mg/ml oraz sól fizjologiczna. Produkt przeznaczony jest do przywracania lub zwiększania objętości ust. Wskazania do podania to również  nawilżenie czerwieni wargowej. Dodatek lidokainy w preparacie łagodzi ból podczas zabiegu.  

Gama preparatów Restylane tworzona jest w oparciu o dwie technologie NASHATM i OBTTM.

NASHATM to kwas hialuronowy bez stabilizatora pochodzenia zwierzęcego, który stworzył stabilizowany kwas hialuronowy do zabiegów estetycznych o wysokim poziomie bezpieczeństwa.

OBTTM oznacza Optimal Balance Technology obejmuje kwas hialuronowy, który jest bardziej miękki co zapewnia bardziej równomierne ułożenie żelu w tkankach podskórnych, tak aby uzyskać jak najbardziej naturalny efekt.