Medycyna estetyczna Warszawa – peelingi
Peeling lekarski TCA
Kwas trójchlorooctowy TCA jest pochodną kwasu octowego. W zależności od stężenia, powoduje złuszczanie naskórka, które przygotowuje skórę twarzy do rewitalizacji i pomaga w odnowie jędrności skóry. Celem zabiegu jest intensywne złuszczenie warstw naskórka i dotarcie do skóry właściwej. Jak działa lekarski peeling kwasem TCA?
Zabieg wykorzystujący działanie kwasu TCA polega na aplikacji kilku warstw roztworu kwasu trójchlorooctowego. Ma to na celu sprowokowanie kontrolowanego oparzenia chemicznego, w związku z czym dochodzi do głębokiego złuszczania skóry. Ten głęboki peeling polecany jest w przypadku skóry tłustej, skóry łojotokowej, skóry trądzikowej lub ze zmianami potrądzikowymi. Świetnie sprawdza się w rozjaśnianiu przebarwień skóry i niwelowaniu drobnych zmarszczek (działanie kwasów pomaga poprawić elastyczność skóry).
Jak wygląda zabieg peelingu medycznego?
W zależności od rodzaju skóry pacjenta (typu cery) i leczonych niedoskonałości, lekarz medycyny estetycznej aplikuje preparaty o różnych stężeniach z wykorzystaniem peelingów chemicznych. Pozwala to zwiększyć intensywność ich oddziaływania na skórę. Na końcowym etapie zabiegu pojawia się białe zeszronienie na skórze, po którym lekarz neutralizuje działanie złuszczające kwasu TCA oraz nakłada preparat łagodzący o właściwościach przeciwzapalnych i nawilżających. Podczas zabiegu z użyciem peelingów medycznych można odczuwać delikatne pieczenie. Może również wystąpić niewielki rumień i uczucie mocniejszego napięcia skóry.
Jak postępować po zabiegu z użyciem peelingów?
Skóra po zabiegu naturalnie się złuszcza. W miesiąc po zabiegu nie należy stosować peelingów profesjonalnych czy kosmetyków ścierających. Zaraz po zabiegu niepolecane jest stosowanie standardowego makijażu. Przez kolejne trzy tygodnie należy unikać ekspozycji na promieniowanie s
Chemiczne peelingi medyczne – efekty zabiegu
Peelingi chemiczne zalecane są do oczyszczenia głębokich warstw skóry poprzez usunięcie martwych tkanek, wygładzenie i zmiękczenia naskórka. Efekty peelingów medycznych z użyciem kwasu trójchlorooctowego w określonym stężeniu to przede wszystkim rozjaśnienia przebarwień i zmian pigmentowych, dogłębne oczyszczenie skóry, regulacja wydzielania sebum, nawilżenie i wyrównany koloryt skóry.
Jak często należy powtarzać peelingi medyczne?
Podczas kuracji przeciwtrądzikowej oraz usuwania blizn potrądzikowych zalecane jest stosowanie peelingów w serii zabiegów indywidualnie dostosowanych do potrzeb skóry (stanu skóry i typu skóry). Zaleca się wykonywać peelingi medyczne TCA powtarzane w odstępach około czterotygodniowych.
Czy są jakieś skutki uboczne?
Uboczny efekt działania peelingu to chwilowy rumień twarzy, który zazwyczaj mija w kilka dni po zabiegu – wszystko zależy od wyjściowej kondycji skóry oraz zastosowanego rodzaju peelingu (peeling migdałowy, peeling glikolowy, chemiczne peelingu z kwasem salicylowym czy kwasem hialuronowym).
Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzania zabiegu?
Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia tego typu pielęgnacji skóry jest: przewlekłe zakażenie wirusowe (np. opryszczka) i bakteryjne, atopowe i łojotokowe zapalenie skóry, obecność stanów zapalnych skóry, choroby autoimmunologiczne oraz dermatoza. Ponadto obecność brodawek i znamion w miejscu poddanym zabiegowi, a także stosowanie retinoidów, fototerapii oraz ciąża.
Czy peeling chemiczny TCA jest propozycją dla Ciebie?
Peeling lekarski TCA jest wykorzystywany w zabiegach złuszczania powierzchniowego oraz głębokiego skóry. Peelingi medyczne służą poprawie napięcia skóry i stosuje się je w leczeniu trądziku pospolitego. Z kolei głębokie złuszczanie daje efekt odmłodzenia, poprzez zniwelowanie blizn zanikowych, czy usunięcie delikatnych zmian pigmentacyjnych. Jeżeli masz piegi, trądzik czy też blizny potrądzikowe, peeling lekarski TCA spowoduje, że po zabiegu skóra stanie się gładka i wyraźnie rozjaśnią się na skórze przebarwienia, a blizny i drobne zmarszczki znikną.
Obszary: twarz
Rodzaj zabiegu: medycyna estetyczna Warszawa peelingi
Rodzaj preparatu: kwas trójchlorooctowy
Miejsce wykonywania zabiegu: Medycyna estetyczna Warszawa – Akademia Rzeźbienia Twarzy