dłonie

Odmładzanie dłoni

Dłonie łatwo zdradzają nasz wiek – podobnie jak twarz czy szyja. Niestety z biegiem czasu skóra na rękach traci jędrność, pojawiają się plamy lub przebarwienia, a same dłonie ujawniają to, ile mamy lat. O ile niedoskonałości na twarzy można ukryć pod makijażem, o tyle zwiotczałą skórę dłoni trudno zakamuflować. Czy medycyna estetyczna ma sposoby na odmładzanie dłoni?

Odmładzanie dłoni to zabieg stosunkowo prosty i dający bardzo dobre i szybkie efekty – mówi doktor Wojciech Marusza z Kliniki Marusza w Warszawie.

Mamy do wyboru kilka zabiegów i preparatów, w tym witaminowe, peptydowe czy zawierające usieciowany lub nieusieciowany kwas hialuronowy. Dzięki ich działaniu możemy dosłownie „cofnąć czas” dla naszych dłoni, a sam zabieg nie wymaga wyłączenia z normalnego funkcjonowania i jest krótki.

Odmładzanie dłoni mezoterapia

Do zabiegów, których celem jest odmładzanie dłoni wykorzystujemy zwykle mezoterapię z użyciem preparatów, które podaje się bezpośrednio pod skórę. Skład preparatu ustalamy zawsze indywidualnie, aby zoptymalizować efekty zabiegu. W mezoterapii używamy także preparatów z osoczem bogatopłytkowym, którego działanie daje spektakularne efekty odmładzające.

Jakie są efekty zabiegu odmładzania dłoni przy mezoterapii? Uzyskujemy przywrócenie elastyczności skóry, głębokie i trwałe nawilżenie, rewitalizację i ujędrnienie. Zabieg pobudza produkcję kolagenu, podstawowego budulca skóry. Dłonie po zabiegu wyglądają na widocznie młodsze, cofają się zmiany związane ze starzeniem skóry.

Odmładzanie dłoni Dermapen

Znakomite rezultaty odmładzania dłoni uzyskujemy także stosując urządzenie do mikronakłuwania – Dermapen. Za pomocą urządzenia, podobnie jak w przypadku mezoterapii, podajemy pod skórę preparaty odżywcze, stosujemy również preparaty z osoczem. Urządzenie, ze względu na swoje małe rozmiary pozwala na bardzo precyzyjne podanie preparatu.

Skórę dłoni przed zabiegiem znieczula się za pomocą kremu znieczulającego, a sam zabieg nie jest bolesny.

Masz problem z dłońmi? Szukasz sposobu na skuteczne i szybkie odmłodzenie dłoni? Zapraszamy na konsultację do Kliniki Marusza, ul. Jana Kazimierza 11 B, Warszawa Wola. Efekty naszych zabiegów możesz zobaczyć w naszej galerii.

facebook instagram youtube