Uśmiech dziąsłowy – jak się go pozbyć?

Uśmiechasz się i pokazujesz przy tym dziąsła szczęki górnej? Twoja warga unosi się wyżej niż szyjki zębów, a widoczne przy uśmiechu dziąsła sprawiają, że tracisz ochotę na to aby w ogóle się uśmiechać i zasłaniasz usta? Uśmiech dziąsłowy (gummy smile) to wada, której można się szybko pozbyć! 

Uśmiech dziąsłowy to przypadłość dość powszechna, która często przeszkadza pacjentom nazywającym niewybrednie uśmiech dziąsłowy uśmiechem. Końskim. Do niedawna proponowano w takim wypadku leczenie z użyciem aparatu ortodontycznego lub nawet zabiegi chirurgiczne. Aktualnie uśmiech dziąsłowy można zniwelować i ukryć stosując zabiegi miejscowe z użyciem botoksu. 

Uśmiech dziąsłowy leczenie – botoks

Zabiegi z użyciem aparatu ortodontycznego oprócz oczywistych zalet, mają także dużą wadę: jest nią czas potrzebny do przeprowadzenia jakiejkolwiek zmiany. Bywa, że mijają miesiące zanim pacjentowi uda się zaobserwować upragnioną zmianę. Noszenie aparatu wiąże się poza tym z pewnymi niedogodnościami, z którymi trudno się pacjentom pogodzić. 

Uśmiech dziąsłowy leczy się jednak bardzo dobrze za pomocą botoksu – efekt który uzyskujemy utrzymuje się przez kilka miesięcy i jest widoczny w ciągu 3-10 dni po zabiegu. 

Uśmiech dziąsłowy – jak wygląda zabieg

Zabieg polega na ostrzyknięciu rejonów skrzydełek nosa za pomocą botoksu – czyli toksyny botulinowej. Masz obawy o bezpieczeństwo stosowania botoksu? Uspokajamy! Botoks to bezpieczna substancja, stosowana w medycynie od kilkudziesięciu lat. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym tekście o mitach na temat botoksu. 

Botoks hamuje skurcz mięśni, dzięki czemu przestają się one tak intensywnie napinać, a górna warga przestaje podnosić tak wysoko. 

Twój uśmiech dziąsłowy przestaje istnieć na wiele miesięcy! 

Zabieg jest krótki i trwa zwykle kilkanaście minut. Nie obawiaj się także dolegliwości bólowych, przed iniekcją znieczulamy skórę przy użyciu kremu znieczulającego. 

Uśmiech dziąsłowy przed i po

Efekty zabiegów wykonanych w Akademii Rzeźbienia Twarzy możesz obejrzeć w naszej galerii. Zobacz jak wyglądają nasi pacjenci po leczeniu uśmiechu dziąsłowego, oraz po wykonaniu innych zabiegów.

facebook instagram youtube