Stymulatory tkankowe – odbudowa i biostymulacja skóry
Stymulatory tkankowe to produkty do podawania podskórnego, których zadaniem jest odbudowa i biostymulacja skóry. Stymulacji poddane zostają fibroblasty, które zaczynają produkować elastynę i kolagen. Więcej kolagenu i elastyny w skórze oznacza zagęszczenie i ujędrnienie kondycji skóry, a dzięki temu zmarszczki spłycają się. Skóra twarzy rzeczywiście ulega regeneracji i odmłodzeniu!
Stymulatory tkankowe – na jaką okolicę polecane?
Można je stosować na całej twarzy, szyi, dekolcie, jak również na całym ciele, szczególnie w miejscach gdzie skóra utraciła wiotkość i elastyczność.
Stymulatory tkankowe – jak wygląda zabieg?
Tak naprawdę zabieg przypomina klasyczny zabieg mezoterapii igłowej, z tą różnicą że podajemy inny preparat. Za pomocą iniekcji lekarz podaje preparat śródskórnie w obszary twarzy czy ciała, które potrzebują odbudowy. Na rynku istnieje kilka firm oferujących stymulatory tkankowe, które różnią się składem, wskazaniami, efektami pozabiegowymi i mechanizmem działania. W skład stymulatorów tkankowych mogą wchodzić nukleotydy, aminokwasy, nieusieciowany kwas hialuronowy, hydroksyapatyt wapnia, czy kwas polimlekowy, a wybór odpowiedniego produktu uzależniony jest od jakości skóry i indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym.
Stymulatory tkankowe a wypełniacze – różnice!
Pamiętajmy, że stymulatory tkankowe to nie wypełniacze! Pacjentki obawiające się efektu hiperkorekcji, czy też napompowania nie powinny obawiać się zabiegu. Finalny efekt zabiegu będzie odroczony w czasie, a na efekty zabiegu należy poczekać około 1,5 miesiąca. Mniej więcej tyle czasu potrzeba do wyprodukowania i odbudowy nowego kolagenu w skórze. Co ważne efekt końcowy utrzymuje się znacznie dłużej.
Stymulatory tkankowe – wskazania!
Wskazania do przeprowadzenia zabiegu z użyciem stymulatorów tkankowych to:
- zmarszczki na twarzy, szyi czy dekolcie,
- utrata naturalnego konturu twarzy,
- wiotka nieelastyczna skóra, skóra pozbawiona blasku, szaty,
- ziemisty koloryt cery,
- cienie pod oczami,
- skóra sucha i odwodniona,
- „chomiki” czy płytkie zmarszczki.
Przeciwskazania?
Przeciwwskazania do podania stymulatorów tkankowych to: ciąża, karmienie piersią, choroby autoimmunologiczne, zaburzenia krzepnięcia krwi, aktywna opryszczka, alergie, przyjmowanie leków rozrzedzających krew, zmiany skórne oraz zapalne w miejscu zabiegu.
Stymulatory tkankowe – czy jest to zabieg dla Ciebie?
Największą zaletą stymulatorów tkankowych jest fakt, że zabieg jest całkowicie bezpieczny i ma na celu stymulację fibroblastów do wytworzenia nowego własnego kolagenu. Po zabiegu nie ma możliwości przepompowania twarzy – skóra regeneruje się i zagęszcza, a twarz nie traci własnej, naturalnej mimiki. W zależności od wyboru stymulatora tkankowego przez lekarza w gabinecie zabieg należy powtórzyć 2 razy roku.
Skontaktuj się z nami i zapisz się na konsultację u wybitnego specjalisty, międzynarodowego trenera, uczestnika wielu światowych kongresów dr hab. n. med. Wojciecha Maruszy. Zadzwoń już dziś! +48 602 573 788, +48 602 573 716 lub +48 601 357 939.