Kwas Hialuronowy – o co tu chodzi?

Obecnie na rynku mamy wysyp gabinetów oferujących usługi z zakresu medycyny estetycznej. Medycyna estetyczna Warszawa oferuje nam różnorodność zabiegów, ale większość z nich oparta jest na preparatach zawierających kwas hialuronowy. Czym tak naprawdę jest kwas hialuronowy dowiecie się z tego artykułu.

Kwas hialuronowy to bezpieczny i biodegradowalny (ulegający rozpadowi) produkt podawany w tkanki najczęściej twarzy. Preparaty zawierające kwas hialuronowy obecnie są najczęściej wykorzystywanymi wypełniaczami w Europie i USA. Po ich podaniu efekt utrzymuje się od 6 do 18 miesięcy w zależności od sposobu podania, stopnia usieciowania oraz wielkości cząsteczek.

Zobacz też: Korekta nosa kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy Warszawa jest węglowodanem i dzięki swojej budowie ma zdolność do unoszenia i podpierania tkanek oraz działa przeciwutleniająco. Dowiedz się więcej o stosowaniu kwasu hialuronowego w medycynie estetycznej.

Dodatkowo kwas hialuronowy ma ogromną zdolność do wiązania wody. Jeden gram kwasu hialuronowego może przyłączyć 5-6 litrów wody. Ponadto kwas hialuronowy ma działanie regenerujące poprzez syntezę kolagenu i elastyny.

Usieciowany kwas hialuronowy – co to takiego?

Kwas hialuronowy jest w pełni rozpuszczalną substancją, dzięki procesowi usieciowania rozpuszczalny kwas hialuronowy zmienia się w nierozpuszczalny żel. Podczas usieciowania do kwasu hialuronowego dodaje się składnik, który nazywa się BDDE (Butanediol Diglycidyl Ether) i decyduje o takich właściwościach jak zdolność unoszenia tkanek, zdolność wiązania wody, czy żywotność preparatu.

Kwas hialuronowy – jak powstaje?

Kwas hialuronowy powstaje w wyniku bakteryjnej fermentacji. Poprzez wpływ na kultury bakterii uzyskujemy kwas hialuronowy o różnych właściwościowych i dedykowany do różnic okolic twarzy (bruzdy, powiększanie ust, wolumetria policzków). Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego składają się zatem z wody, kwasu hialuronowego oraz stabilizatora BDDE.

Zobacz też: Osocze bogatopłytkowe – wampirzy lifting

Preparaty zawierające kwas hialuronowy, jak do tej pory, są najbezpieczniejszymi wypełniaczami na rynku medycznym. Dlatego tak ważny jest wybór nie tylko lekarza, czy gabinetu ale świadomość pacjenta jaki preparat, i gdzie produkowany został podany podczas zabiegu.

Pamiętajmy, że medycyna estetyczna Warszawa to bezpieczna gałąź medycyny w rękach doświadczonego lekarza i bezpiecznego produktu. Zobacz galerię naszych metamorfoz i dołącz do grona zadowolonych pacjentów!

facebook instagram youtube
open

Ważne informacje dla pacjentów kliniki w związku z pandemią COVID-19! Więcej >>