Medycyna estetyczna – kiedy zacząć?

Każda kobieta z pewnością zdaje sobie sprawę, że pierwsze oznaki starzenia się skóry prędzej czy później się pojawią. Mimo świadomości nieuchronności tego faktu, każda zmarszczka czy nowa linia mimiczna wprawia w osłupienie, a dla niektórych kobiet jest to powód do obniżonego nastroju lub stresu.

Z fizycznymi oznakami starzenia skóry nie da się skutecznie walczyć, jednak można opóźnić ich pojawienie się, poprzez szczególną dbałość o pielęgnację skóry i rozsądnie dobrane zabiegi medycyny estetycznej odpowiednie do wieku Pacjenta. 

Medycyna estetyczna – kiedy i jakie pierwsze zabiegi?

Wiele kobiet zastanawia się kiedy pierwszy raz wybrać się do lekarza medycyny estetycznej. Każda pani jak najdłużej chciałaby pozostać młoda, a medycyna estetyczna jednoznacznie utożsamia się z podeszłym wiekiem. Nic bardziej mylnego – pierwsze objawy starzenia się skóry mogą pojawić się u 30-latek, które przecież są jeszcze młodymi kobietami, a nawet u kobiet, które trzydziestu lat jeszcze nie skończyły. Takie pacjentki najczęściej decydują się na botoks ponieważ zabieg ten radzi sobie świetnie ze zmarszczkami mimicznymi, które właśnie pojawiają się w tym okresie. Powiększanie ust to również zabieg, który cieszy się popularnością w tym przedziale wiekowym, a nawet młodsze Pacjentki bo już dwudziestoletnie pragną mieć pełne, kształtne i uwydatnione usta. Wraz z wiekiem, skóra zaczyna tracić jędrność i elastyczność, głównie na skutek utraty włókien kolagenowych i elastyny.

Dużą rolę odgrywa również nawodnienie tkanki naturalnymi środkami, (np. kwas hialuronowy), którego również stopniowo ubywa. Dlatego dla Pacjentek trzydziesto i czterdziestoletnich rekomendowanym zabiegiem będzie mezoterapia i osocze bogatopłytkowe, które przywrócą skórze odpowiednie nawodnienie, ujędrnienie i nawilżenie. Takie zabiegi jak wolumetria twarzy, korekta doliny łez, lipoliza iniekcyjna czy odmładzanie szyi i dekoltu popularne są w grupie Pacjentek czterdzieści plus. Zabiegi które „nie mają lat” to zabiegi na wypadanie włosów, korekta nosa czy bruksizm i uśmiech dziąsłowy. Niezależnie od wieku, natomiast sezonowo na jesieni Pacjentki wybierają peelingi medyczne ze względu na zmniejszenie ilości słonecznych dni. 

Co wybrać?

Kiedy zobaczymy u siebie pierwsze objawy starzenia się, nie powinniśmy wpadać w panikę. Część młodych kobiet, w obawie przed pogłębieniem symptomów, zaczyna stosować wszystkie procedury medycyny estetycznej na raz. Zanim zaczniemy warto na konsultacji zaplanować wraz lekarzem medycyny estetycznej cały plan postępowania i dobrać zabiegi do wieku, problemu i własnych preferencji. Dodatkowo po zabiegach medycy estetycznej warto dobrać odpowiednią pielęgnacje pozabiegową w domu. Wybrać kremy, które mają w swoim składzie całą gamę witamin i składników mineralnych, które wspomagają naturalne procesy regeneracji komórek, a których coraz częściej brakuje współczesnym kobietom. Korzystnie działają również składniki, takie jak: kwas hialuronowy, olejek arganiowy, masło karite i kakaowe lub aloes.

facebook instagram youtube