Botox

Botox

Zabiegi z wykorzystaniem botoksu to jedne z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Botox znany jest od lat i wykorzystywany nie tylko w walce ze zmarszczkami. Szukasz kliniki, która w profesjonalny i perfekcyjny sposób wykona zabieg? Wybierz Akademię Rzeźbienia Twarzy botox Warszawa!

Botoks, czyli inaczej toksyna botulinowa blokuje przekaźniki nerwowo – mięśniowe, a więc osłabia skurcze mięśni. Medycyna wykorzystywała botoks na długo zanim wszedł on na stałe do klinik medycyny estetycznej. Stosuje się go między innymi w okulistyce, neurologii. Jak to często bywa, przypadkiem zauważono, że botox ma oprócz leczniczego działanie „uboczne”: zmniejsza widoczność zmarszczek, pozwala modyfikować efekty starzenia się skóry. 

Jak działa botox w medycynie estetycznej? Gdzie stosujemy botoks? 

Botoks czy też inaczej mówiąc botox stosuje się w zabiegach odmładzających twarz. Między innymi do pozbycia się zmarszczek mimicznych twarzy, kurzych łapek, zmarszczek powstających u palaczy w związku z nałogiem, zmarszczek znajdujących się na czole czy wreszcie bruzd między brwiami między innymi tzw. „lwiej zmarszczki”.  Nie jest to jednak jedyne zastosowanie botoksu w klinice medycyny estetycznej.

Zobacz też: Wolumetria – wypełnianie i modelowanie twarzy

Botox pomoże również w przypadku konieczności podniesienia opadających powiek, opadniętych kącików ust czy korekcie „uśmiechu dziąsłowego” który pozbawia pewności siebie wiele pań, ale także panów. Zabieg z użyciem toksyny botulinowej mogą być również stosowane na dekolcie i szyi oraz na linii żuchwy. 

Co ciekawe, botox stosuje się również w leczeniu nadpotliwości. Preparatem ostrzykuje się pachy lub inne miejsca zgłaszane przez pacjenta jako te, w których występuje nadmierna potliwość. W efekcie hamuje się działanie nerwów połączonych z gruczołami wydzielania zewnętrznego i nie wydziela się pot. Dla wielu pacjentów jest to zabieg bardzo poprawiający komfort codziennego funkcjonowania. 

Metamorfoza naszej pacjentki

Before Image After Image
Pacjentka lat 40. Wykonano następujące zabiegi: wolumetria twarzy, podano kwas hialuronowy w policzki bruzdy, okolicę brody. Zlikwidowano doły pod oczami – podano kwas hialuronowy. Kwas hialuronowy wymodelował również okolicę brwi. Został podany botoks na czoło, kurze łapki, lwią zmarszczkę oraz na uśmiech dziąsłowy. Uzyskano efekt odmłodzenia całej twarzy. Spłycenie bruzd nosowo-wargowych oraz dołów pod oczami znacznie odjęło lat pacjentce.

Więcej metamorfoz naszych pacjentów tutaj.

Ciekawym i bardzo skutecznym zastosowaniem botoksu jest także leczenie migreny. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj. 

Zabiegi botox Warszawa – co warto wiedzieć?

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej są bezpieczne, a ich dobre wykonanie, gwarantuje naturalny i młody wygląd. 

Zabieg z użyciem botoksu trwa zwykle kilka – kilkanaście minut. Można po nim wrócić do standardowej aktywności. Po zabiegu pozostają niewielkie ślady wkłuć, które można zamaskować makijażem. 

Zobacz też: Osocze bogatopłytkowe – wampirzy lifting

Postępowanie po zabiegu ogranicza się do standardowej pielęgnacji twarzy, unikania nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne, wysokich temperatur (sauna). Przez kilka godzin po zabiegu warto także unikać schylania się i kładzenia, zabieg z botoksem warto więc wykonać w godzinach porannych, wczesno popołudniowych. 

Medycyna estetyczna botox Warszawa – gdzie wykonać zabieg?

Zapraszamy na zabiegi z użyciem botoksu do naszej kliniki. Klinika Marusza mieści się w Warszawie, na ul. Jana Kazimierza 11 B (Warszawa Wola). Gwarantujemy pełne bezpieczeństwo i profesjonalne doradztwo. 

Uwaga!

Botox, czyli toksunę botulinową, może stosować i aplikować wyłącznie lekarz. Botoksu nie można kupować samodzielnie, gdyż podlega obiegowi farmaceutycznemu. Nawet jeśli taką toksynę botulinową oferuje któryś z internetowych sprzedawców, często jest to zupełnie inna substancja niż ta, za którą zapłacono (np. żel do USG). 

Zabiegów z botoksem nie mogą wykonywać kosmetyczki, ani kosmetolodzy, a wyłącznie lekarz. Nie ryzykuj! Źle podany botox może doprowadzić do paraliżu mięśni twarzy, a nawet porażenia gałki ocznej. Zła technika aplikacji botoksu może spowodować zatkanie naczynia krwionośnego albo ucisk na nerw. Efektem może być nawet martwica czy utrata wzroku!

FAQ

Czy botoks jest bezpieczny? 
Tak, umiejętnie wykonany zabieg z botoksem jest zupełnie bezpieczny. Po więcej informacji zajrzyj do naszego tekstu: 7 mitów na temat botoksu.
Jak długo trzyma botoks? Jak często należy powtarzać zabieg botoksu?
Botoks działa przez około 6-8 miesięcy - efekt zabiegu utrzymuje się różnie u różnych osób, ale zwykle trzeba planować powtarzanie zabiegu dwa razy do roku.
Botoks w ciąży - czy można? Przeciwskazania do botoksu
Nie można stosować botoksu w okresie ciąży, przeciwskazaniem są też stany grypowe, problemy z krzepliwością krwi, zaburzenia przewodnictwa mięśniowo -nerwowego. Jeśli masz wątliwości co do tego czy można u Ciebie wykonać taki zabieg, zadzwoń do nas! Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie pytania.
Botoks czy kwas hialuronowy?
Botoks i kwas hialuronowy to kompletnie różne substancje i ich działanie również jest odmienne. W gabinecie medycyny estetycznej często jednak stosuje się zabiegi wykorzystujące tak botoks jak i kwas hialuronowy. O tym który z preparatów zastosować, najlepiej porozmawiać z lekarzem. Dr hab. n. med. Wojciech Marusza chętnie wyjaśni wszystkie wątpliwości i odpowie na Twoje pytania.
Botoks - Warszawa - ile kosztuje?
Cena zabiegu z użyciem botoksu w Warszawie wynosi aktualnie od około 350 zł /rejon. Dokładne informacje znajdziesz w cenniku.