Zmarszczki mimiczne – jak im zapobiegać?

Kobieta plus zmarszczki mimiczne to bardzo niepożądany, ale niestety często spotykany „duet”. Dlatego też każda z pań zabiega w każdy możliwy sposób o to, aby nie powitać go w swoim życiu. Z pomocą przychodzi jej tu zarówno kosmetyka, jak i medycyna estetyczna, ale nie tylko.

Wiecznie młoda cera

Fatalny stan skóry na twarzy oraz pojawienie się pierwszych zmarszczek spędza sen z powiek niemal każdej kobiecie. Istnieją jednak skuteczne sposoby, aby zapobiegać takim problemom i efektywnie opóźnić proces starzenia się. Jak chronić naszą skórę przed powstawaniem zmarszczek i kiedy rozpocząć przygodę z medycyną estetyczną? To sprawa bardzo indywidualna i zależy od naszych skłonności genetycznych, stanu skóry oraz szeregu innych czynników np. częstotliwości korzystania z solarium lub niewłaściwej diety.

Pierwsze zmarszczki!

Pierwszym rodzajem zmarszczek, które możemy zaobserwować u siebie stosunkowo wcześnie są oczywiście zmarszczki mimiczne, czy zmarszczki na czole. Powodowane są one nadmiernym i częstym napinaniem mięśni twarzy np. w trakcie uśmiechania się, częstego marszczenia czoła czy mrużenia oczu. Czy można im jakoś zapobiec?

Masaż w walce ze zmarszczkami

Zmarszczki mimiczne – dobrym sposobem na zapobieganie zmarszczkom mimicznym, są codzienne masaże twarzy oraz ograniczenie nadmiernej mimiki. Skórę powinno masować się kulistymi ruchami, zgodnie z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, rozpoczynając od czoła, poprzez okolice wokół oczu, ust i szyi.

Zobacz też: Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym – na czym polega?

Codzienny masaż doskonale wpływa na stan skóry oraz poprawia jej ukrwienie i powoduje znaczne zmniejszenie widoczności pierwszych zmarszczek. Botoks będzie świetnym rozwiązaniem na ograniczenie nadmiernej mimiki. Botoks działa poprzez blokadę przewodzenia impulsów nerwowych i mięsień przestaje kurczyć się. 

Krem na zmarszczki mimiczne

Doskonałą bronią w walce ze zmarszczkami mimicznymi są także kremy przeciwzmarszczkowe, odpowiednio dobrane do rodzaju cery oraz naszego wieku. Dobry kosmetyk powinien zawierać w swoim składzie witaminę A, C i E oraz związki zapobiegające starzeniu się skóry np. przeciwutleniacze, jak również składniki uelastyczniające oraz przywracające jędrność skóry np. kwas hialuronowy. Wcześnie zastosowany krem przeciwzmarszczkowy pielęgnuje m.in. powstałe bruzdy i zmarszczki, nawilża cerę.

Dieta antyzmarszczkowa?

Skóra bez zmarszczek m.in. mimicznych – chcesz się nią cieszyć?  Koniecznie zacznij stosować zdrową dietę, bogatą przede wszystkim w naturalne i nisko przetworzone produkty oraz co najważniejsze – pij bardzo dużo wody mineralnej, najlepiej niegazowanej. Pomocne mogą okazać się również suplementy diety, wpływające na poprawę jędrności skóry oraz zawierające w swoim składzie witaminy, kwas hialuronowy i naturalne substancje opóźniające efekty starzenia np. jagody Acai.

Zobacz też: Usuwanie zmarszczek – jak pozbyć się zmarszczek na czole?

Unikaj słońca

Zmarszczki mimiczne – cera wolna od wszelkich zmarszczek!!! Żeby dłużej zachować młodą cerę, wolną nawet od zmarszczek mimicznych, koniecznie unikaj narażania swojej skóry na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Zakazane jest przede wszystkim korzystanie z solarium. Bezwzględnie należy zrezygnować z częstego opalania się i chronić skórę kremami z odpowiednio wysokimi filtrami UV.

Papieros to wróg twojej skóry!

Zmarszczki mimiczne powstają między innymi poprzez palenie papierosów, które przyczynia się również do  gorszego stanu skóry. Papierosy zatruwają ją i dodatkowo poszarzają cerę. Palenie papierosów powoduje także utratę jędrności skóry oraz jej niedotlenienie. Cera zaczyna się po prostu znacznie szybciej starzeć. Wniosek? Jeśli chcesz odmłodnieć, to koniecznie rzuć palenie.


Skontaktuj się z nami i zapisz się na konsultację u wybitnego specjalisty, międzynarodowego trenera, uczestnika wielu światowych kongresów dr hab. n. med. Wojciecha Maruszy. Zadzwoń już dziś! +48 602 573 788, +48 602 573 716 lub +48 601 357 939.

facebook instagram youtube
open

Ważne informacje dla pacjentów kliniki w związku z pandemią COVID-19! Więcej >>