8 mitów o skórze mężczyzn
Żyjemy w czasach, w których nie tylko kobiety pielęgnują swoją skórę i dbają o zdrowy wygląd. Medycyna estetyczna stała się bardziej przyjazna także dla panów. Mężczyznom coraz bardziej zależy na dobrym wizerunku i zachowaniu jak najdłużej, młodego wyglądu.
W opinii społecznej panuje jednak bardzo wiele mitów, na temat skóry mężczyzn oraz korzystania przez nich z gabinetów medycyny estetycznej. Spróbujemy przyjrzeć się kilku z nich i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Mit 1: Skóra męska niczym nie różni się od kobiecej
Stwierdzenie to nie ma w sobie nawet odrobiny prawdy. Męska skóra jest przede wszystkim niemal 25 procent grubsza, niż kobieca. Powoduje to jej większą wytrzymałość i odporność na uszkodzenia. Co więcej, skóra panów zawiera większą ilość melaniny, co oznacza, że częściej posiadają oni ciemniejszą karnację.
Mit 2: Kosmetyki przeznaczone dla kobiet sprawdzają się również w pielęgnacji skóry męskiej
Budowa skóry u panów i pań jest zupełnie inna, więc siłą rzeczy, różnią się też ich potrzeby. Każda płeć powinna dostarczać swojej skórze inne składniki i substancje, służące pielęgnacji. Można zatem stwierdzić, iż określenia ,,dla kobiet”, ,,dla mężczyzn”, nie są jedynie wymysłem producentów, w celu zwiększenia sprzedaży, ale faktycznie odzwierciedlają odpowiednie potrzeby obu płci. Dlatego też medycyna estetyczna daje inne rozwiązania dla pań i panów.
Mit 3: Proces starzenia się męskiej skóry przebiega identycznie, jak kobiecej
Badania naukowe potwierdzają, że mężczyźni starzeją się zdecydowanie później. Zmiany za to przebiegają u nich dużo gwałtowniej i dają bardziej widoczne rezultaty. Dlatego mężczyźni, którzy korzystają z uroków medycyny estetycznej przeważnie pojawiają się u lekarza medycyny estetycznej w późniejszym wieku niż kobiety.
Mit 4: Medycyna estetyczna jest tylko dla kobiet
Nic bardziej mylnego. Z biegiem lat u lekarzy medycyny estetycznej pojawia się coraz więcej panów, ponieważ medycyna estetyczna to nie tylko powiększanie ust, botoks, czy wolumetria policzków. Medycyna estetyczna z biegiem lat rozwinęła się na tyle, iż ma wiele do zaoferowania mężczyznom. Po pierwsze regeneracja, przesuszonej po codziennym goleniu, skóry. Tu pomocna będzie mezoterapia igłowa, która nawilży zregeneruje i odmłodzi wygląd każdego mężczyzny. Po drugie peelingi medyczne (TCA), które świetnie poradzą sobie z grubszą niż kobieca skórą. Po trzecie wolumetria twarzy, która świetnie sprawdzi się również u panów, którzy chcą nabrać bardziej męskich rysów twarzy.
Mit 5: Mydło i krem to wystarczający zestaw do pielęgnacji męskiej skóry
Powyższy zestaw stanowi jedynie konieczną podstawę w pielęgnacji całego ciała. Nie jest on jednak wystarczający, jeżeli skóra ma być zdrowa, elastyczna i ma starzeć się jak najpóźniej. Na rynku istnieje cała gama produktów, przeznaczonych tylko dla mężczyzn. Należy tylko dobrać je odpowiednio do potrzeb, diagnozując wcześniej właściwości swojej skóry. Tutaj medycyna estetyczna również będzie pomocna w odmłodzeniu każdego pana.
Mit 6: Mężczyźni są gruboskórni i nie muszą martwić się o pielęgnację.
Prawdą jest fakt, iż skóra męska jest o wiele bardziej odporna i grubsza, niż kobieca. Nie oznacza to jednak, że nie trzeba o nią dbać. Odpowiednia pielęgnacja może opóźnić procesy starzenia i zapewnić atrakcyjny, zdrowy wygląd.
Mit 7: Kremy nawilżające są przeznaczone tylko dla mężczyzn, borykających się z problemem suchej skóry
Jest to jeden z popularniejszych mitów. Sądzi się, że kremy nawilżające nie nadają się dla osób, które posiadają tłustą cerę. Jest to oczywiście nieprawda, ponieważ stosowanie takich specyfików, niezależnie od właściwości skóry, pozwala utrzymać ją w dobrym stanie, poprawia wygląd i sprawia, że jest elastyczna. Kremy można również wspomagać wizytami u lekarza medycyny estetycznej, który pomarszczonemu panu może zaproponować np: botoks lub kwas hialuronowy.
Mit 8: Po goleniu najlepiej zastosować wodę lub płyn alkoholowy
Golenie jest czynnością, która niezwykle podrażnia cerę. Dobrze jest więc nałożyć później nawilżający balsam, który nie spowoduje dodatkowego wysuszenia, jak produkty z alkoholem. Watro również pamiętać aby dwa razy w roku skorzystać z zabiegu nawilżającego u lekarza medycyny estetycznej np: mezoterapia lub osocze bogatopłytkowe, które świetnie zregenerują skórę po codziennym goleniu.