Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej – co warto wiedzieć?
Kwas hialuronowy to związek chemiczny, który naturalnie występuje w naszej skórze. W medycynie estetycznej używamy kwasu hialuronowego w celu odmłodzenia i nawilżenia skóry, a także jako wypełniacza zmarszczek, ust czy bruzd. Kwas hialuronowy idealnie sprawdza się także w procesie modelowania twarzy.
Najwięcej kwasu hialuronowego w skórze mają dzieci i osoby młode. Jednak już po 30-40 roku życia jego ilość w skórze zmniejsza się znacząco. Kwas hialuronowy jest substancją bardzo uniwersalną i cenioną przez specjalistów. Jego zaletą jest przede wszystkim duże bezpieczeństwo oraz uniwersalność stosowania.
Zabiegi z kwasem hialuronowym
Trudno wyobrazić sobie dzisiejszą medycynę estetyczną bez stosowania kwasu hialuronowego. W Klinice Marusza w Warszawie, używamy go w celu korekcji i likwidacji zmarszczek, odmłodzenia i odświeżenia skóry, jako wypełniacza, w tym przy zabiegu powiększania ust, oraz jako preparatu idealnego do wymodelowania całej twarzy lub np. nosa.
Co lepsze, krem z kwasem hialuronowym, czy sam kwas jako wypełniacz?
Kwas hialuronowy stosuje się także na szyję, dekolt, ale można także odmłodzić nim zmęczone i zniszczone dłonie. Stosujemy go indywidualnie, ale wchodzi on również w skład preparatów stosowanych w zabiegach takich jak mezoterapia igłowa, wampirzy lifting, podnosząc i poprawiając efekt finalny zabiegu.
Zabiegi kwas hialuronowy, czy są bezpieczne?
Kwas hialuronowy nie bez przyczyny zrewolucjonizował medycynę estetyczną. Jest naturalnym składnikiem naszej skóry dlatego przy jego stosowaniu nie ma reakcji odrzuceniowej, albo występuje ona niezwykle rzadko.
Powikłania po prawidłowo przeprowadzonych zabiegach z tym kwasem są naprawdę rzadkie. Ryzyko reakcji alergicznej tak małe, że nie ma zaleca się nawet robienia testu tolerancji przed zabiegiem – mówi doktor Wojciech Marusza z Kliniki Marusza w Warszawie.
Zabiegi kwasem hialuronowym – jak długo utrzymują się efekty?
W medycynie estetycznej stosujemy najwyższej jakości kwas hialuronowy, który zapewnia efekty zabiegów utrzymujące się od kilku do kilkunastu miesięcy. Długość utrzymywania się upragnionego efektu zależy także od nas. Warto stosować na co dzień właściwą pielęgnację, oraz dbać o rozsądny tryb życia. Na stan skóry wpływa wiele czynników: między innymi dieta, ruch czy dym papierosowy.
Aby zobaczyć efekty zabiegów z kwasem hialuronowym wykonanych w Akademii Rzeźbienia Twarzy przejdź do naszej galerii.
Powikłania kwas hialuronowy
Mimo że kwas hialuronowy jest niezwykle bezpieczny, zdarzają się powikłania wynikające głównie z nieprawidłowego stosowania lub braku umiejętności osoby wykonującej zabieg. Jeśli nie podoba nam się efekt po zabiegu – również jest wyjście.
W takich przypadkach rozwiązaniem jest stosowanie hialuronidazy – enzymu „rozpuszczającego” kwas hialuronowy – mówi doktor Marusza.
Więcej o leczeniu powikłań zabiegów medycyny estetycznej czytaj tutaj.
Wybierając sprawdzony i wysoce specjalistyczny gabinet medycyny estetycznej zapewniamy sobie nie tylko gwarancję dobrych efektów zabiegu, ale także 100 proc. bezpieczeństwa.
Przeciwskazania do zabiegów kwasem hialuronowym
Przeciwwskazań jest naprawdę bardzo niewiele. Należą do nich przede wszystkim różnego rodzaju choroby autoimmunologiczne czy choroba nowotworowa. Zabiegów kwasem hialuronowym nie wykonujemy także u kobiet w ciąży i karmiących piersią (brak badań o bezpieczeństwie stosowania).
Wszystkie zabiegi kwasem hialuronowym odbywają się po konsultacji z lekarzem – aby umówić się na wizytę w Warszawie i porozmawiać o możliwościach, zadzwoń: +48 602 573 788.