mezoterapia

Mezoterapia ciała

Mezoterapia to wyjątkowo skuteczny zabieg – stosowany zwykle na twarz, ale także na różne rejony ciała. Efekty mezoterapii na ciało są znakomite, a sama procedura warta polecenia! Gdzie możemy stosować mezoterapię i jaki efekt osiągniemy? Jakie rodzaje mezoterapii wykonujemy w Klinice Marusza w Warszawie?

Terminem mezoterapia określamy zabiegi, które polegają na miejscowym podaniu za pomocą bardzo cienkich igieł substancji aktywnych bezpośrednio pod skórę. Mezoterapia igłowa poprawia kondycję skóry, spłyca zmarszczki i świetnie redukuje niedoskonałości.

Substancje aktywne wprowadzone pod skórę natychmiast poprawiają jej stan i wpływają na przyśpieszenie wszelkich procesów naprawczych. Efekt zabiegu jest nieporównywalny z tym, który uzyskujemy przy stosowaniu kosmetyków, nawet tych z najwyżej półki.

Zabieg jest stosowany w celu głębokiej regeneracji skóry i jej odmładzaniu, do niwelowania i redukcji cellulitu oraz rozstępów. Zaletą zabiegu jest również jego duże bezpieczeństwo i fakt, że jest niemal zupełnie bezbolesny.

Na jakie obszary ciała możemy wykonać zabieg mezoterapii?

Mezoterapię, oprócz zastosowania na twarzy, możemy stosować także w innych rejonach. Najczęściej wykonujemy zabieg mezoterapii na dłonie, dekolt, szyję, brzuch, ramiona, ale także w obszarze kolan czy pośladków.

Bardzo dobre efekty uzyskujemy także stosując mezoterapię na skórę głowy. Taki zabieg znacznie poprawia jej stan, sprzyja zagęszczeniu się włosów, polepszeniu ich kondycji i znacznie szybszemu wzrostowi.

Jak wygląda zabieg mezoterapii na ciało?

Po wstępnej konsultacji dobieramy koktajl składników do mezoterapii i podajemy pacjentowi na wybrany obszar. Po iniekcji preparat należy wmasować. Takie działanie sprzyja jego lepszemu wchłanianiu.

Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie zaczerwienienia lub siniaki – rzadko jednak są one wyraźnie widoczne.

Zabieg mezoterapii zwykle trwa kilkaście minut. W zależności od potrzeb i stanu skóry, zabieg należy powtarzać do osiągnięcia optymalnych efektów, a następnie ich utrzymania.

Zabieg mezoterapii na ciało – efekty

Efekty zabiegów mezoterapii – czy to tych stosowanych na ciało, czy na twarz, są określane często przez pacjentów jako spektakularne. W leczeniu cellulitu, preparaty stosowane w mezoterapii sprawdzają się znakomicie, takie same są również efekty odmładzające.

Skóra dłoni po zabiegu mezoterapii wygląda na kilka lat młodszą, dekolt nabiera sprężystości, a pacjent wygląda jak po bardzo odprężających wakacjach.

Aby zobaczyć efekty zabiegów mezoterapii wykonanych w Klinice Marusza w Warszawie, obejrzyj zdjęcia w naszej galerii. Nasi pacjenci są naszą najlepszą wizytówką!

Masz pytanie o zabieg mezoterapii? Zastanawiasz się czy zabieg jest dla Ciebie i czy może pomóc przy Twoich problemach? Zapraszamy do kontaktu i na konsultacje!

facebook instagram youtube