włosy

Wypadanie włosów, łysienie

Wypadanie włosów i łysienie to częste przypadłości, dotyczące nie tylko mężczyzn, ale także kobiet. Włosy to istotny atrybut urody dla obu płci. Ich wypadanie, łysienie plackowate, androgenowe, bywa osobistym dramatem i nie zawsze chodzi tylko o kwestie estetyczne. Jak leczyć wypadanie włosów i łysienie?

Włosy wypadają nam przez całe życie i jest to objaw zupełnie normalny. Kiedy mówimy o nadmiernym wypadaniu włosów? Wtedy, kiedy zaczynamy tracić znacznie więcej włosów niż zwykle, a fryzura znacząco się przerzedza. Dla jednej osoby będzie to 100 włosów dziennie, dla innej znacznie więcej. Bywa, że włosy wypadają mocniej okresowo – np. w okresie po lecie lub po zimie – ale jeśli jest to stan przejściowy, nie należy się zbytnio martwić.

Przyczyny łysienia i wypadania włosów

Po pierwsze, warto podkreślić, że wypadanie włosów nie zawsze prowadzi do łysienia. Przyczyny utraty włosów są bardzo różne i często złożone. Oprócz zaniedbań natury kosmetycznej i pielęgnacyjnej (intensywne zabiegi fryzjerskie, stylizacja, używanie lokówki, prostownicy itp.) mamy często do czynienia także z przyczynami natury medycznej. Włosy wypadają często po okresie ciąży, w czasie menopauzy, na skutek zbyt intensywnej diety odchudzającej, u osób prowadzących zbyt intensywny tryb życia, palących, narażonych na negatywne skutki stresu.

Problemy z włosami mogą także zwiastować problemy hormonalne czy być skutkiem zażywania określonych grup leków. Przyczyny łysienia również są złożone. Łysienie u mężczyzn ma najczęściej charakter androgenowy i dotyka nawet 60 proc. panów po 50-roku życia. Łysienie u panów zależy głównie od pochodnej męskiego hormonu płciowego testosteronu, zwanej dihydrotestosteronem (DHT). Warto wiedzieć, że panowie dotknięci tym problemem nie tracą gwałtownie włosów, a więc nie mają problemów z wypadaniem włosów. Po prostu na miejsce tych, które stracili nie rosną nowe. Tak powstają zakola, a u niektórych panów dochodzi do całkowitej utraty włosów.

Wypadanie włosów, łysienie – leczenie

Wypadanie włosów można zatrzymać, podobnie jak łysienie. Ważne jednak aby nie czekać zbyt długo i udać się w porę do lekarza, który pomoże określić przyczyny łysienia i zaproponuje odpowiednią terapię.

Leczenie zależy od przyczyn osłabienia włosów. Dotychczasowe metody nie zawsze były odpowiednio skuteczne i trudno było przewidzieć ostateczne efekty takiej terapii. Działania kosmetyczne, mające poprawić stan włosów, skóry głowy, czy wpłynąć na inne przyczyny łysienia /wypadania włosów nie działają u wszystkich pacjentów, mimo że producenci środków na te dolegliwości składają zgoła inne obietnice.

Leczenie wypadania włosów i łysienia – medycyna estetyczna

Bardzo skuteczną metodą leczenia wypadania włosów i łysienia są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Pozwalają one na uzyskanie znacznej poprawy kondycji włosów ich szybszy wzrost i poprawienie gęstości. W przypadku łysienia, nawet cofnięcie efektów utraty włosów – zmniejszenie zakoli czy ich całkowite zniwelowanie!

Pamiętaj! Jeśli zaczynasz łysieć – działaj! Im szybciej podejmiesz leczenie, tym większe szanse, że proces uda się zatrzymać, a efekty będą lepsze!

Leczenie łysienia mezoterapia igłowa, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym

Bardzo skutecznym sposobem leczenia łysienia i wypadania włosów o różnej naturze jest mezoterapia igłowa – mówi doktor Wojciech Marusza z Kliniki Marusza w Warszawie. W czasie zabiegu wprowadzamy w skórę głowy specjalny koktajl z witamin i minerałów, który w natychmiastowy sposób odżywia skórę głowy i wpływa na cebulki włosowe. Mikrourazy, do których dochodzi podczas zabiegu aktywują procesy regeneracyjne, pobudzają cebulki do dynamicznego wzrostu. Nadzwyczajne efekty uzyskujemy również stosując w terapii łysienia i wypadania włosów osocze bogatopłytkowe. To bardzo bezpieczny zabieg, którego efekty zachwycają pacjentów i naprawdę pozwalają uporać się z problemem łysienia. W naszej klinice opracowaliśmy autorski sposób znieczulania skóry głowy, dzięki któremu zabieg jest znacznie mniej bolesny dla pacjentów – zauważa doktor Marusza.

Leczenie łysienia Dermapen

W przypadku łysienia czy wypadania włosów można również zastosować urządzenie Dermapen. Działa on w sposób zbliżony do mezoterapii i opiera się również na technologii mikronakłuwania skóry i podawania w ten sposób substancji odżywczych. Także w tym wypadku uzyskujemy świetne efekty – tak u kobiet jak i u mężczyzn.

Leczenie łysienia i wypadania włosów efekty

Efekty zabiegów leczenia łysienia i wypadania włosów w naszej Klinice, możecie obejrzeć na zdjęciach. Nasi Pacjenci są naszą najlepszą wizytówką!

Zaczynasz łysieć? Masz problem z wypadaniem włosów? Umów się n konsultację i sprawdź, jak możemy Ci pomóc! Akademia Rzeźbienia Twarzy, ul. Jana Kazimierza 11 B, Warszawa Wola.

facebook instagram youtube